Під Верховною Радою вимагають ухвалити закон про мову

Під Верховною Радою вимагають ухвалити закон про мову

Сотні людей зібралися біля Верховної Ради. Вони закликають депутатів проголосувати за законопроект «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Акція почалася з молитви. Далі на сцені по черзі почали виступати лідери громадської думки та патріотичні депутати. Серед присутніх – представники різних громадських організацій і рухів з усієї країни та небайдужі люди. Багато активістів прийшли у вишиванках.

Законопроект має на меті захистити права громадян на отримання інформації та послуг державною мовою. В. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун пояснює, що  законопроект – технічний, і не несе ніяких загроз нікому, окрім Кремля.

– Він не забороняє розмовляти або вивчати інші мови. Це законопроект про розвиток та захист української в Україні – решта просто брехня або маніпуляції. Він не обмежує ні англомовних, ні угорськомовних, ні російськомовних, ні будь-яких інших українців, – зазначає Уляна Супрун. – У демократичному суспільстві мова залишається правом вибору кожного. Але також важливо, який сьогодні вибір зроблять українські депутати. Це тест на зрілість для парламенту.

Фото Вікторії Гребінь і Владислава Степаненка