У Києві змінять систему харчування у школах та садочках: чому і як

У Києві змінять систему харчування у школах та садочках: чому і як

У Києві планують змінити систему дитячого харчування. Відповідати за якість будуть комунальні підприємства.

Наразі безоплатним харчуванням у столичних школах забезпечено понад 127 тисяч учнів. Вартість одного обіду коливається від 7 гривень у Солом’янському районі до 24 – у Печерському.

На засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань освіти, науки, сім’ї, молоді та спорту депутати підтримали проект порядку організації харчування учнів (вихованців) у комунальних закладах загальної середньої освіти Києва.

Чому треба змінити порядок

Депутати говорять: на систему харчування є багато нарікань як у батьків, так і в Держпродспоживслужби. Зокрема, були виявлені порушення калорійності страв, санітарно-гігієнічних вимог, умов зберігання сировини і готової продукції. З огляду на це, місто вирішило уніфікувати організацію харчування у комунальних школах.

Що планується зробити

Депутати Київради вважають: відповідати за процес харчування мають і будуть комунальні підприємства. Профільна комісія напрацювала список із 9-ти відповідних КП. Це означає, що школи самостійно зможуть вибрати партнера, враховуючи відгуки і власний досвід співпраці. Такий порядок організації харчування учнів мусить уніфікувати набір продуктів та меню, посилити контроль над організаторами процесу харчування та провести оновлення харчоблоків.

Що думають з цього приводу депутати

– У пріоритеті і влади міста, і закладів освіти – діти і їхнє здоров’я. Саме тому сьогодні учасниками організації процесу харчування дітей в закладах освіти є виключно комунальні підприємства, адже вони підпорядковані районній владі, не отримують грошову індульгенцію та потрапляють під жорсткий контроль. Лише після встановлення певних стандартів харчування та досягнення високого рівня безпеки, ми зможемо говорити про ринкові умови та залучення до процесу приватних фірм, –  роз’яснює голова постійної комісії Київради з питань освіти Ганна Старостенко. – Питання харчування дітей у школах і садочках – це питання національної безпеки! На рівні міста ми можемо і повинні зробити процес харчування максимально якісним, збалансованим, із затвердженим 2-тижневим меню.

Проект рішення мають розглянути на пленарному засіданні Київради.