З відкритим серцем: 100 років допомоги українцям

З відкритим серцем: 100 років допомоги українцям

На багатолюдних флешмобах, мітингах, під час надзвичайних ситуацій можна побачити людей з розпізнавальним знаком із зображенням червоного хреста на білому фоні. Це – представники товариства Червоного Хреста. Вони – там, де найбільш потрібна допомога. Вони рятують, надають домедичну й першу психологічну допомогу, опікуються онкохворими дітьми та провідують одиноких літніх людей.

Товариство Червоного Хреста України – єдина громадська організація, що має особливий гуманітарний мандат, володіє гуманітарною ініціативою як поважний член Міжнародного Руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця. В основі роботи організації лежать гуманність, незалежність, неупередженість, нейтральність, добровільність, єдність, універсальність.

Сьогодні у Колонній залі КМДА відбувся форум «Намисто милосердя», присвячений 101-й річниці з дня створення Товариства Червоного Хреста України. Саме волонтери цієї організації допомагали українцям пережити голодомор, Другу світову війну, бойові дії на Сході України. Організація надала звіти про свою діяльність та попросила підтримки у міста. Так, за 2018 рік 1304 людям організацією було надано психосоціальну допомогу, 10 537 українців отримали послуги медико-соціальних центрів, 6505 людей пройшли тренінг з надання першої допомоги, 3457 осіб отримали продуктові набори, 38 456 одиниць одягу отримали українці з банків одягу Товариства.

Товариство майже не фінансується з бюджету країни і міста. Переважна більшість працівників Товариства – волонтери. Тобто займаються діяльністю у вільний від роботи чи навчання час безкоштовно. Банк одягу поповнюють небайдужі українці та мережа магазинів Humana, з якою в Товариства підписано договір. Також небайдужі українці перераховують благодійні внески на рахунок організації. В організації по Києву працюють 15 працівників та 105 волонтерів.

Голова Київської міської організації Товариства Червоного хреста Тетяна Гоєнко зазначає:

- Фінансування було скорочено. Ми отримуємо певну підтримку від міського бюджету, але цієї підтримки недостатньо. Загалом це допомога в оплаті комунальних послуг та медикаменти. Тому ми звертаємося до депутатів міста, щоб вони по змозі розглянули і якимось чином нам допомогли й використали можливості організації, яка працює 101 рік на теренах України. Програма патронажної служби протягом 55 років фінансувалася державою. На території України було близько 3 тисяч медсестер, які надавали медико-соціальні послуги на дому літнім людям та хворим. Зараз програму закрило Мінстерство охорони здоров’я України. І ці медсестри були скорочені.

У планах – взяти на роботу 3–4 людини в осередки організації кожного району. На це за підрахунками представників Товариства потрібно 7 млн грн на рік.

Секретар Постійної комісії Київської міської ради з питань охорони здоров’я та соціального захисту депутат Київради Юлія Лобан виявила надію, що колеги – депутати Київради знайдуть змогу профінансувати на рівні міста Товариство Червоного Хреста України. А також пообіцяла допомогти написати звернення до народних депутатів, щоб вони знайшли гроші на рівні країни для допомоги організації. Вона подякувала волонтерам Товариства Червоного Хреста України, які надавали допомогу постраждалим на Майдані, вчили людей основам першої домедичної допомоги, опікуються дітьми, працюють чесно та з відкритим серцем.

Також на заході був Вадим Сторожук, який є постійним донором крові та займається організацією Днів донора крові. Прийшли висловити підтримку та подякувати за гідну співпрацю Товариству Червоного Хреста України патрульні поліцейські та рятувальники.

Сподіватимемося, що Товариство Червоного Хреста діятиме в Україні й надалі.