Навігатор на 25-те квітня: куди піти у Києві

Сьогодні, в останній четвер квітня та чистий четвер, на вас чекають відкриття казкової виставки тюльпанів, прем'єра завершальних "Месників", розповіді про дзен та подорожі Китаєм. Ви дізнаєтеся, що готували на великодній стіл в Софійському монастирі, почуєте "Бенкет духовний" від "Хореї Козацької", унікальний концерт "Планети" та багато іншого.
ВЕЧІР З МИСТЕЦТВОМ. Відкриття виставки «Ain't nobody's business»
Посилаючись на хіт 1994 року шведської співачки-емігрантки Ардіс, міжнародна виставка «Ain't nobody's business» активує голоси, що прагнуть свободи самовизначення. Колективна позиція авторів та авторок провокує публічну дискусію щодо суперечливих відносин між регулятивною владою та особистістю. Як наша сексуальність виявляється у сучасних реаліях? Та чи залежить її виявлення тільки від нас самих? На виставці представлені роботи Миколи Карабіновича, Ігнаса Крунглевічуса, Ангеліни Меренкової, Заміра Сулейманова, Люби Токаревої, Фабіани Фалейрос, Сергія Шабохіна.
Коли: о 18.00
Де: PinchukArtCentre, вул. Велика Васильківська/Басейна 1/3-2, 2й поверх
Вхід вільний
ВЕЧІР АКТУАЛЬНИЙ: зона відчуження та атомні історії
Фотовиставка «Чорнобиль: сучасне обличчя»
«Чорнобиль: сучасне обличчя» - це соціальний фотопроект про звичайних і в той же час надзвичайних людей, які працюють в Чорнобильській зоні відчуження. Минуло вже більше трьох десятиліть після трагічної дати аварії на Чорнобильській АЕС , але в зоні відчуження і нині трудяться усім серцем віддані своїй справі фахівці. Кожен з них є маленькою частинкою потужної системи, що забезпечує перетворення зони відчуження на зону розвитку, інновацій, безпеки та натхнення. Вони викликають повагу та інтерес, адже працюють заради нас, попри радіацію і ризики для здоров’я та відірваність від домівок.
Коли: о 18.00
Де: Трансформер, вул. Велика Житомирська, 19 Б
Вхід вільний
Кіно та історії про атомну енергетику
Експерт Олексій Пасюк розповість історії про атомну енергетику, які розвінчають ваші стереотипи, розвіють міфи та гарантовано вас здивують. А щоб вам було ще цікавіше занурюватися у цей непростий світ, між розповідями показуватимуть тематичні короткометражки.
В програмі:
“Чорнобиль. Моя зміна” (2016). Документальна стрічка від “Радіо Свобода” розповідає про працівників ЧАЕС, яким 26 квітня 1986-го довелося першими ліквідувати наслідки аварії – тоді, коли світ про неї ще не знав.
Двері/The Door (2008), Ірландія 16’51’’ Короткометражна драма знята на основі глави книги “Чорнобильська молитва” Нобелівської лауреатки Світлани Алексієвич. Історія прип’ятської родини, яку атомна аварія вигнала з рідного міста.
Ядерні відходи (2012), Україна 24’14’’ Короткометражний фільм українського режисера Мирослава Слабошпицького. Він – водій вантажівки на фабриці з утилізації ядерних відходів у Чорнобильській зоні. Вона працює в пральні там же. Їхні життя і робота підпорядковані одному ритму і розписані по годинах. Але що рухає механізм їх буднів день за днем?
Коли: о 19.00
Де: ПеремогаSpace, бул. Шевченка, 62
Вхід вільний, реєстрація
ВЕЧІР В КІНО. Месники: Завершення
Це вже 22-й фільм кінематографічного всесвіту MARVEL й останній, десятий, фільм третьої фази. В кінці Війни Нескінченності Месники та Вартові Галактики програли – Танос зібрав усі камені Нескінченності на свою рукавичку, клацнув пальцями, через що половина населення Всесвіту зникла. Усі герої, які залишилися в живих, розкидані по різних куточках космосу, так що навіть за таких умов їм буде важко вижити... Багато хто з них втратили друзів, рідних, себе. Месники намагаються придумати новий план, щоб скасувати дії Таноса та повернути все на свої місця, яким би неможливим це не здавалося. Це буде грандіозний фінал багаторічної історії.
Коли: з 25 квітня
Де: в кінотеатрах столиці
Вартість: уточнюйте в кінотеатрі
ВЕЧІР З КВІТАМИ. Виставка Тюльпанів "Казки Світу"
Цього року виставка тюльпанів має вразити своєю казковістю. У світі казок прекрасна Попелюшка гуляє барвистими алеями з тюльпанів, Алладін розсікає хмари на квітучому килимі, вітер дмухає у багряні вітрила, а золота рибка виконує будь-які бажання. Гості «Співочого поля» зможуть насолоджуватись цвітінням понад 11 нових сортових тюльпанів загальною кількістю 180 тисяч квітів. На території виставки будуть працювати квітковий та хендмейд ярмарок, дитяча зона, кімната матері та дитини, мотузковий парк, розважальна програма та багато іншого. А з 16.00 розпочнеться святковий концерт.
Коли: 10.00-20.00
Де: Співоче поле, вул. Лаврська, 33
Вартість вхідних квитків: дорослий – 75грн., дитячий – 25 грн. Для дітей до 7 років, пенсіонерів, учасників АТО, інвалідів 1 та 2 групи та учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС – вхід безкоштовний. В день відкриття обіцяють безкоштовний вхід.
ВЕЧІР ЛІТЕРАТУРНИЙ. Презентація збірки "Вузлик на пам’ять. Історії про бабусю"
Книжка про тих, чиї обійми цілющі й найдорожчі, пироги найсмачніші, поради наймудріші, а казки найвигадливіші - про наших бабусь. Серед учасників презентації - Слава Світова, Вікторія Курочка, Світлана Дідух-Романенко, Вікторія Романченко та інші.
Коли: о 19.00
Де: Буква, вул. Богдана Хмельницького, 3б
Вхід вільний
ВЕЧІР В ТЕАТРІ. Історії Марусі Чурай та Криму
Поетична драма "Маруся Чурай"
Завдяки точності змалювання авторкою цілої епохи, роман «Маруся Чурай» став, по суті, художньою енциклопедією історії українського народу ХVII століття. Ліна Костенко ототожнює саму українську історію із образом жінки. Зневаженої, катованої, але не зломленої, гордої, гідної. Історії мислячої, що осмислює саму себе. В основі твору – відома балада «Ой не ходи, Грицю…», сюжет якої має чимало інтерпретацій. Ліна Костенко розповідає живою, проникливою поетичною мовою про долю реальної української дівчини Марусі Чурай, чиї пісні та вірші надихали козацькі загони на подвиги в ім’я України.
Коли: о 19.00
Де: Київський національний академічний театр оперети, вул. Велика Васильківська, 53/3
Вартість квитків: 50-350 грн.
Документальний перформанс «Літаючий острів»
На основі особистих історій переселенців із Криму. Перформанс створює непередбачувану та невпорядковану подорож півостровом Крим разом із людьми, у яких є особисте ставлення до цієї місцевості та її мешканців. Шар за шаром знімається нагромадження суспільних думок, культурних кодів, історичної брехні та історичної правди, етнічних особливостей, вікових упереджень та приватних одкровень. Залишається унікальне географічне розташування, міцний чуттєвий зв’язок, гори і море, які були і будуть.
Коли: о 19.00
Де: Мистецький арсенал, вул. Лаврська, 12
Вартість: за ціною квитка на виставку "Дивовижні історії Криму"
ВЕЧІР ПІЗНАВАЛЬНИЙ: дзен, філософія українською, великодня кухня 18 століття та подорож Китаєм
Дзен і мистецтво стрільби з лука
На лекції ти дізнаєшся, як стрільба з лука вчить бути тут і зараз, і головне – як кожна дія в житті може стати ще одним кроком до самоусвідомлення. Що чекати: поради, як спортивні тренування допомагають у практиці концентрації та полегшують щоденну рутину; приклади втілення філософського підходу до будь-який дій; вправи на розвиток концентрації. Лекція основана на однойменній книзі Йогена Херігеля та власному досвіді лектора у стрільбі з лука.
Коли: о 19.00
Де: Данила Щербаківського, 9А (дві хвилини пішки від метро Нивки)
Вартість: 150 грн, студентам і пенсіонерам 100 грн., реєстрація
Світова філософія українською: формуючи канон
Філософи Тарас Лютий і Віталій Терлецький публічно міркуватимуть про переклади світової філософії українською. Поміркують, які філософські переклади важливі і в якому стані нині переклади філософської класики. Дискутуватимуть, як перекладати філософську класику і чи її взагалі варто перекладати. А також проаналізують якісь та кількість перекладів українською світової філософії.
Коли: о 18.30
Де: книгарня «Є», вул. Лисенка, 3
Вхід вільний
Лекція «Великодній кошик 1737 року»
Ви «пройдетеся» київськими ринками 1737 р. для того, щоб оцінити доступність і вартість продуктів у переддень Великодня! Обираючи продукти для великоднього столу непересічної людини — тодішнього Київського архієпископа/митрополита Рафаїла Заборовського (1731-1747 рр.), а також для братії Софійського монастиря. На лекції розкажуть ким був загадковий кухмістр (шеф-кухар) Никифор, який очолював «Архієрейську кухню» при Софійському монастирі? звідки постачали каракатиці до столу архієпископа з нагоди Великодня? у чому полягав секрет випікання паски по-софійськи у пер. пол. XVIII ст.?
Коли: о 18.00
Де: музей "Андріївська церква", Андріївський узвіз, 23
Вартість: 40 грн (включно з можливістю відвідин оглядового майданчику на паперті Андріївської церкви). Реєстрація за тел.: (044) 278 12 21, (044) 278 58 61, (097) 015 13 62.
Незвичайний Китай
Максим Пільніков розкаже чи можливо подорожувати автостопом по Китаю, як вижити в Китаї на 120 доларів, чим ми так не схожі з жителями Піднебесної, як відвідувати пам'ятки безкоштовно, про вуличнау їжу, труднощі перекладу та поліцію Китаю.
Коли: о 19.00
Де: Бібліотека КПІ, проспект Перемоги, 37
Вхід вільний, реєстрація
ВЕЧІР МУЗИЧНИЙ: хеві-метал, старовинні духовні концерти та голос планет
Accept у супроводі НАОНІ
Ветерани хеві-метала з Німеччини Accept повертаються до українських шанувальників. На цей раз з унікальним і однозначно гучним шоу за всю історію свого існування. Адже група зіграє головні хіти з Національним Академічним Оркестром Народних Інструментів України НАОНІ. "Лайв" концерту під назвою Symphonic Terror вийшов окремим релізом на лейблі Nuclear Blast. Ця програма стала основою нового шоу, з яким Accept приїдуть до Києва.
Коли: о 19.00
Де: Палац Україна, вул. В. Васильківська, 103
Вартість квитків: від 950 грн.
Ансамбль «Хорея Козацька». «Бенкет духовний»
Ансамбль виконує музику давніх епох – від середньовічної монодії до романсу ХХ століття. Переважно це твори епічної традиції, але й лірики не бракує. А ще артисти грають на унікальних старовинних інструментах, які рідко де можна побачити й почути – середньовічна і ренесансна лютня, дуда, шалмей, фідель, колісна ліра та інші.
На концерті звучатиме старовинна духовна музика. У програмі – канти, кондаки, партесні концерти, духовні концерти.
Коли: о 19.00
Де: Національна філармонія України, вул. Володимирський узвіз, 2
Вартість квитків: 80-400 грн.
Планети
Нова програма Державного естрадно-симфонічного оркестру України згрупована довкола твору Густава Холста «Планети». Протягом 1914–1916 Холст написав сім частин симфонічної сюїти, кожну присвятивши конкретній планеті (окрім Землі). Вони отримали наступні заголовки: «Марс, вісник війни», «Венера, вісниця миру», «Меркурій, крилатий посланець», «Юпітер, що приносить радість», «Сатурн, вісник старості», «Уран, чарівник», «Нептун, містик». Преамбулою до даного монументального твору стане музика XVIII століття. «Космічний» опус — Симфонію № 41 — Вольфґанґ Амадей Моцарт написав у 1788 році. Назва «Юпітер» міцно закріпилася за цим твором, адже їй властива справжня олімпійська велич. Іще один раритет — Концерт для корно да качча, або натуральної валторни, чеського автора XVIII століття Йоганна Баптиста Ґеорґа Неруди. Це найбільш відомий його твір і справжній шедевр духової музики.
Коли: о 19.00
Де: Будинок звукозапису Українського радіо, вул. Леоніда Первомайського, 5-в
Вартість квитків: 100-500 грн.