Гройсман: Зниження ціни на газ є початком подальших змін

Гройсман: Зниження ціни на газ є початком подальших змін

22 квітня компанія «Нафтогаз України» заявила, що вони, спільно з представниками Уряду, розробили новий механізм визначення регульованої ціни, який дозволяє не тільки уникнути підвищення вартості газу для населення та теплової генерації з 1 травня 2019 року, але й зменшити її до рівня 8247 гривень за тисячу кубометрів (нині вартість газу — 8550 грн за тис. куб. м)

«Нафтогаз України» не поспішав знижувати ціну на газ. Спершу монополіст знизив ціну блакитного палива всього на 17 копійок з 1 квітня 2019 і то не для всіх областей. Це при тому, що світові ціни на газ знижуються. Середня ціна імпортного природного газу в січні 2019 року становила 318 дол. за 1 тис. куб. м, що на 3,4% менше, ніж у грудні 2018 року.  Українська енергетична біржа повідомила, що на початку квітня газ на травень продавався за ціною 6 800 гривень за тисячу кубометрів з урахуванням ПДВ. Це майже на 600 гривень менше від ціни, за якою НАК «Нафтогаз України» продавав свій газ у березні для потреб населення.

Тому Прем'єр-міністр Володимир Гройсман вимагав від керівництва «Нафтогазу» реагувати на ринкові ціни на газ.

«Якщо у Європі ринкові ціни падають, то чому Нафтогаз не приймає швидких рішень, а починають крутити це питання? Я їх попередив: якщо вони будуть маніпулювати цим питанням, то мені з ними не по дорозі. Це другий раз, коли я поставив жорстку вимогу перед «Нафтогазом» (щодо зниження ціни на газ — ред). Третього разу не буде. Я радий, що вистачило здорового глузду для того, щоб зробити заяву, що з 1 травня ціна на газ буде опущена на 300 гривень за тисячу кубів. Нехай працюють на країну і збільшують видобуток українського газу, хай шукають дешевший газ по всьому світу, щоб українці отримали його дешевшим», — сказав Володимир Гройсман.

Уряд для зниження ціни на блакитне паливо ще 3 квітня 2019 року прийняв Постанову №293, якою зобов’язав «Нафтогаз» продавати паливо населенню дешевше.

Головним аргументом було те, що якщо промисловість купує блакитне паливо дешевше, населення не може платити більше.

Цей механізм передбачає такий підхід: якщо ринкова ціна газу для промислових споживачів є нижчою за встановлену в постанові КМУ №867 від 19.10.18 р., ціна для населення відповідно знизиться. Якщо ж ринкова вартість газу для промисловості зросте понад визначений урядом рівень, то ціна для населення залишиться на цьому рівні.