На мосту над Володимирським узвозом змонтували найважчу деталь: споруду відкриють до Дня Києва

На мосту над Володимирським узвозом змонтували найважчу деталь: споруду відкриють до Дня Києва

Як анонсував у неділю мер Києва Віталій Кличко, на будівництві пішохідно-велосипедного мосту підготувалися до підйому та монтажу останньої і найважчої прогонової споруди, вагою у 160 тонн. А у понеділок і вівторок провели підйом прогону на висоту. Вчора весь день на об’єкті, слідкуючи за процесом, провів заступник голови КМДА Олександр Спасибко. Коли підйом було завершено, Олександр Спасибко переконався, що всі роботи відбуваються суворо у відповідності до графіку: "Строки витримуються і до Дня Києва очікуємо відкриття мосту".

За кілька днів до цього на будівельний майданчик привезли потрібні деталі, провели зварочні роботи. На місце прибув потужний домкрат. Потім будівельники почали піднімати проліт на проектну висоту. Це дуже повільний процес. Адже швидкість підйому в таких випадках 0,5 метра на годину. Тому весь етап тривав майже добу.

Крім підйому, на висоті проводять ще одну складну операцію — з’єднання прогонової споруди з вже встановленими деталями мостового полотна. Далі буде укладання дорожного полотна, фарбування, встановлення огорожі.

Ми окремо укріплюємо схили Дніпровських круч, що поряд із мостом, де розташована Національна філармонія та Арка дружби народів, — підтвердив Віталій Кличко.

Заступник голови КМДА Олександр Спасибко також розповів, що для будівництва замовили абсолютно всі матеріали: металеві деталі, елементи огородження, перила, підсвітку, малі архітектурні форми, лавки, ліхтарі, відеонагляд. На мосту буде покладено гус-асфальт, рецептура виготовлення якого замовляється у постачальника заздалегідь.

За словами Олександра Спасибка, були придбані й гранітні вироби для фонтанів. 26 травня планується запустити їх в роботу.

Зелені насадження на схилах по завершенню спорудження мосту повністю впорядкують, облаштують газони. У суботу, під час толоки, на Володимирській гірці комунальники висадили 3 десятки молодих дерев.

Нагадаємо, що схили гори ще взимку укріплено майже 400 буронабивними сваями й 4 підпірними стінами. Протизсувні роботи та будівництво підпірних стін велося і зі сторони Хрещатого парку, поряд із колишнім танцювальним майданчиком. Крім того, біля кожної з 4 опор майбутнього мосту встановлено анкерні палі. За роботою будівельників наглядав НДІ будівельних конструкцій. Цей інститут також виконав проект укріплення схилів у зоні будівництва.

Що стосується претензій активістів до будівництва мосту, то варто нагадати, що мер Кличко зустрічався у Парижі у штаб-квартирі ЮНЕСКО з директором Центру всесвітньої спадщини ЮНЕСКО Мехтільдом РьослеромРазом із виконавчим директором Національного Комітету ІКОМОС України Оленою Сердюк, вони детально ознайомили фахівців ЮНЕСКО з планами щодо створення великого туристичного маршруту в центрі Києва. Важливою частиною цього маршруту стане велосипедно-пішохідний міст між Володимирською гіркою і Аркою дружби народів, який вже зводять.

Віталій Кличко зазначив, що роботи здійснюються поза межами буферної зони об’єкту всесвітньої спадщини Софії Київської, а межі буферної зони затверджені наказом Міністерства культури України від 2017 року. При роботах жодним чином не порушено законодавство — міська влада отримала всю необхідну дозвільну документацію. Також, за словами мера, КМДА звернулася до Експертної Ради Українського національного комітету Міжнародної ради з питань пам’яток і визначних місць (ІКОМОС України) для надання експертних висновків щодо впливу проекту будівництва цього мосту.

У висновку йдеться про те, що вплив зведення пішохідного мосту на фізичну збереженість об’єкту всесвітньої спадщини фактично відсутній, — зазначив Віталій Кличко. — Для нас принципово важливо забезпечити збереження універсальної цінності об’єктів, що є частиною всесвітньої спадщини. І ми виходили саме з цього, працюючи над проектом. Цей міст створює зручні умови для відвідання пам’яток світового значення мешканцями Києва та туристами, для благоустрою території навколо цих пам’яток.

Він також повідомив, що столична влада постійно співпрацює з ЮНЕСКО і готова до подальших консультацій із експертами організації. Київ очікує на візит Консультативної місії у другій половині квітня.

Підкреслимо, що представники ЮНЕСКО мають прибути у Київ на запрошення саме Міністерства культури України.

Фото: Олександр Баркін.