Великодній сувенір як реабілітація душі: київські дітлахи розмальовували писанки

Великодній сувенір як реабілітація душі: київські дітлахи розмальовували писанки

«Вечірка» відвідала майстер-клас «Великодній сувенір», який відбувся у Центрі психосоціальної реабілітації НаУКМА. Відвіданий заклад автор цього матеріалу обрала не випадково — 23 квітня відзначають Всеукраїнський день психолога. Тому цікаво було поспілкуватися не лише про творчість, а й про їхні будні з людьми, які лікують душі.

Реабілітанти Центру та просто гості — мами з дітками — власноруч розписували Великодні крашанки під керівництвом художниці, майстрині петриківського розпису Ганни Шостак.

Творчий процес розділено на декілька етапів: спочатку діти ґрунтують клеєм ПВА пінопластові заготовки-яйця, які заздалегідь придбала майстриня; потім сушать заготовки феном; наносять фон на яйця; знов сушать феном; малюють візерунки; знов сушать; зверху майстриня покриває виріб шаром лаку для волосся; сушать; наносять шар акрилового лаку;  діти знов сушать свої вже готові сувеніри.

Намальовані квіточки, курчата, пташки, метелики, візерунки у стилі петриківського розпису — такі крашанки створила малеча. Майстер-клас тривав понад 3 години.

Комусь це здається звичайним дозвіллям для дітей, але насправді — це елемент арт-терапії, який позитивно впливає на психіку людини, дитини. Тим більше — травмованої дитини. Адже відвідувачі Центру психосоціальної реабілітації НаУКМА — це переважно внутрішньо переміщені особи, члени родин ветеранів АТО, є також діти з особливими потребами.

- Такий напрям допомагає не лише розвиватися творчо, а й знімати напруження. Також у людей, які разом відвідують одне місце, щось там створюють, виникають нові соціальні зв’язки. Для людей, які потрапили у тяжку ситуацію, були відірвані від дому, це дуже важливо. У них часто змінюється враження на рівні цінностей коли внутрішньо переміщені особи знайомляться з ветеранами АТО, починають цікавитися їхніми історіями. Вони розуміють, що кожний із них хоче жити у мирній країні. Це згуртовує, люди стають більш толерантними, — розповідає про користь арт-терапії Ірина Шведюк, психолог, керівник Центру психосоціальної реабілітації НаУКМА.

Центр створено у 2015 році. Тут працюють психологи, психотерапевти, психіатри. До творчих заходів активно долучаються волонтери-митці. Ірина розповідає: часто буває так, що до Центру звертається людина, проходить творчі майстер-класи, які її надихають, розкривається, і починає ділитися своїми знаннями, викладати певний напрямок.

Також у Центрі проходять освітні лекції та майстер-класи з першої домедичної допомоги та першої психологічної допомоги.

Запитую Ірину, як вдається щодня знаходити ключик до кожної людини з її проблемами, страхом, болем.

- По-перше, ця професія має бути саме покликом серця. По-друге, психолог повинен дуже дбати про себе: організація робочого часу, можливість гарно відпочити, виспатись, відчути всі барви життя. Адже людина, яка не в балансі сама з собою, не зможе й іншим допомагати. У світі психолог є дуже затребуваною професією. Ми зараз лише стали на цей шлях. І в нас ще все попереду, — додає пані Ірина.

Послуги Центру є безкоштовними.

Контакти: (067) 109 58 31; (068) 669 86 00.