Навігатор на 24-те квітня: куди піти у Києві

Навігатор на 24-те квітня: куди піти у Києві

Сьогодні на вас чекають показ фільму про київських рятівників тварин, балет Раду Поклітару "Спляча красуня", "Реквієм" Моцарта,  арт-прогулянка музеями Лондона, відкриття виставок та багато іншого. 

ВЕЧІР З МИСТЕЦТВОМ: живопис, графіка, фото

Матвій Вайсберг. Людський фактор

Аукціонний дім «Дукат» презентує у Національному художньому музеї України альбом київського художника Матвія Вайсберга. Це перше масштабне видання, що демонструє живопис майстра від кінця 1970-х років до сьогодення. На презентації буде експоновано твори художника різних років, в яких закарбовано моменти з життя  митця та його близьких, спогади, алюзії, рефлексії... Більшість творів Вайсберга — не для «легкого» сприйняття: вони позбавлені легковажного гумору, мальовничої принадності чи зухвалої декоративності. Навпаки, вони елегійні й витончені, стримані й лаконічні і водночас проникливі та змістовні. Його живопис — це свого роду філософське пізнання дійсності: автор час від часу звертається до буденних миттєвостей приватного життя, драматичних внутрішніх конфліктів, історії людських катастроф. Зрештою, твори Вайсберга — це фрагменти часу, побачені крізь призму власного світосприйняття, де людський фактор є найголовнішим предметом дослідження.

Коли: о 18.30
Де: Національний художній музей, вул. Грушевського, 6
Вхід вільний

Анатолій Ганкевич "Past noses"

Це перший графічний проект відомого одеського художника, відомого своїм «мозаїчним» стилем живопису. В експозицію увійшло 16 робіт, на яких зображені посмертні маски римських патриціїв з відбитими  невпинним часом носами.  Роботи створені  на основі справжніх античних посмертних масок в оригінальному стилі бі0-графіки, який винайшов автор для художньої візуалізації біографії особистості та свого філософського месиджу. За словами Анатолія Ганкевича, протягом життя кожен з нас міняє багато масок – на роботі, в сім’ї, в колі друзів і опонентів.  Людську здатність до зміни масок називають громадським обличчям. І тільки перед смертю, звільнившись від мирських суєт, відкривається справжній образ особистості. Саме цей образ  фіксували посмертні маски, які були популярні  в античні часи.

Коли: о 18.30
Де: Mironova Foundation, перевулок Лаврський, 9
Вхід вільний

Alina Rudya: відкриття персональної виставки у НеЛуврі

Талановита фотографиня навчалась у Києві, Будапешті та Нью-Йорку, а нині живе у Берліні. Аліна отримала ряд міжнародних нагород, серед знакових: Android Photographer of the Year 2015 та Smithsonian Magazine 14th 2017.

Коли: 24 квітня о 19:00
Де: It's NOT the LOUVR gallery, вул. Липинського, 4
Вхід вільний

Пізній check-out. Kinder Аlbum

Проект “Пізній check-out” нагадує інтригуючий сюжет кінострічки, що побудований на фантазматичних сценах та пронизаний відчуттям невизначеності.  Львівська художниця представить нову серію робіт, що об'єднує живопис та скульптуру. Персонажі на картинах Kinder Album – загрожені та загрозливі водночас. Предмети з полотен ніби матеріалізуються у просторі виставки. Вони занурюють глядача в атмосферу застиглого в часі готельного номеру, в якому щось сталося. Але що саме – невідомо. 

Коли: о 19.00
Де: Щербенко Арт Центр, вул. Михайлівська, 22В
Вхід вільний

ВЕЧІР ПІЗНАВАЛЬНИЙ: війни пам'яті та шедеври Лондона

Війни пам’яті про ХХст: Україна vs Росія. Лекція Лариси Якубової

Майже чверть століття українські історіографи «відчищають» національну пам’ять з-під потужного шару радянсько-партійних міфів, стереотипів та відвертих фальсифікацій. Відбувається переосмислення комуністичного експерименту та його наслідків. Докорінно змінюється геополітична локація України в історичній картині світу. На думку Лариси Якубової, в історії немає незручних тем, є теми незручні для політичних маніпуляцій. Історію не варто підлаштовувати під скороминучі політичні завдання, виправдовуючи це політичною доцільністю чи умоглядною вищою метою. Її необхідно знати в повному обсязі, з усіма больовими точками та глухими кутами. 

Коли: о 18.30
Де: Книгарня «Є», вул. Лисенка, 3
Вхід вільний

Інтелектуали і політика. Розмова з Тарасом Лютим

Якою є роль інтелектуалів у суспільстві? Чи мають філософи ставати можновладцями? Як ресентимент впливає на суспільно-політичне життя? Чи можна/варто уникати політики? Лектор - Тарас Лютий, доктор філософських наук, доцент кафедри філософії та релігієзнавства Національного університету «Києво-Могилянська академія».

Коли: о 19.00
Де: Plato's cave за адресою - Верхній Вал 22,
Вартість квитка: 300 грн.

Шедеври Лондона. Музеї світу

Столиця Великої Британії одна з перших у світі почала накопичувати і демонструвати скарби мистецтва з усіх куточків світу.  Тому сьогодні у її музеях як ніде можна проштудіювати усю історію мистецтва, із найекзотичнішими екскурсами включно. Британці збирають все, тому можна після Національної галереї піти до Музею дитинства, а відвідавши Галерею Воллеса – впевнено йти до експонатів Музею Вікторії й Альберта. Лондонці дбають про 240 музеїв, серед яких є й такі велетні, як Британський музей, і такі камерні резиденції, як Гемптон-Корт, де можна постояти у справжньому бароковому садку із лабіринтом.

Коли: о 19.00
Де: INVERIA flow space, вул. Володимирська, 49А
Вартість квитка: 500 грн.

ВЕЧІР В ТЕАТРІ. Прем'єра "Твій найкращий друг - Ігуана"

Вистава-концерт «Твій найкращий друг – «Ігуана» - сповнена  неповторними авторськими піснями композитора й поета Іллі Рибалка - про наше місто, про кохання, про людей - про нас з вами.

Коли: о 19.00
Де: Центр мистецтв "Новий український театр", вулиця Михайлівска, 24ж
Вартість квитка: 250 грн.

ВЕЧІР В КІНО: нові українські фільми та рятівники тварин

Кіноклуб #4. Короткий метр. Режисер Тарас Дронь

Кіноклуб Граму з задоволенням запрошує на перегляд короткого метру і зустріч з Taras Dron - українським режисером, сценаристом, продюсером, членом Української кіноакадемії, учасником творчого об'єднання СУК \ CUC. Подивимося дві короткометражки - "Чорногора” та "Остап", а також дізнаємося про нову роботу "Із зав'язаними очима", яка зараз знаходиться на етапі постпродакшну, - побачимо фрагменти фільму та поговоримо про особливості процесу його зйомки.

Коли: о 19.30
Де: GRAM, вул. Січових стрільців, 21
Вхід вільний

Нове українське кіно: показ фільму «Брама»

Показ та обговорення містичної драми «Брама» за участі режисера Володимира Тихого. Стрічка розповідає про сім'ю, що мешкає у Чорнобильській зоні відчуження. Головує у ній баба Пріся, яка час від часу вживає галюциногенні гриби. Одного дня баба Пріся отримує містичне попередження про катастрофу, що станеться найближчим часом, і вирішує зробити усе можливе, аби їй запобігти. 

Коли: о 20.00
Де: 6-й поверх PinchukArtCentre, вул. Велика Васильківська/Басейна 1/3-2
Участь безкоштовна, реєстрація 

Котоспас: Показ документального фільму про рятівників тварин

Показ документальної повнометражної стрічки «Котоспас» про київських рятівників тварин — Kyiv Animal Rescue Group. Картину особисто представлять режисерка Маргарита Сибірякова та учасники команди порятунку. 

Коли: о 20.00
Де: Urban Space 500, вул. Б. Грінченка, 9
Вхід вільний, реєстрація

ВЕЧІР З СУЧАСНОЮ ХОРЕОГРАФІЄЮ: балет "Спляча красуня"

Величний твір в історії світової хореографії «Спляча красуня» П.Чайковського у виконанні артистів академічного театру «Київ Модерн-балет» – це органічне поєднання, у коловороті чарівної фантасмагорії, світів реальності та казки. На створення сучасної постановки балетмейстера постановника надихнули – геніальна музика П.Чайковського та історія першоджерела казки неаполітанця Джамбаттіста Базіле (1566 – 1632 рр). Робота зі швейцарським художником-сценографом Маріанн Холленштайн та художником костюмів Дмитром Курятою – створили простір наповнений новим значенням відомої історії, пластичними образами, оригінальним «європейським присмаком» та витонченим стилістичним вирішенням.

Коли: о 19.00
Де: Жовтневий палац, вул. Героїв Небесної Сотні, 1 
Вартість квитків: 70-750 грн.

ВЕЧІР МУЗИЧНИЙ: останній твір Моцарта та українська класика

Почути душу Країни | Концерт хору “Простір”

Любов до музики об'єднала людей різних за віком та спеціальностями у аматорський музичний колектив, що з 2016 року гастролює Україною і світом, поширюючи українську музичну культуру. В репертуарі хору «Простір» твори українських класиків, обробки народних пісень, музика ренесансу та бароко. У програмі вечора прозвучать твори українських композиторів, народні пісні та українські поетичні твори.

Коли: о 19.00
Де: Музей Івана Гончара, вул. Лаврська, 19 
Вхід вільний

Моцарт "Реквієм" 

Реквієм Вольфганга Амадея Моцарта, оповитий легендами і незвичайними історіями більше, ніж будь-яке інше його творіння, зачаровує, вабить, приголомшує і ще довго не відпускає! Це немов би музичний заповіт самого австрійського генія.  Напевно, всі знають про загадкового замовника Реквієму і ранню смерть  Моцарта, який, можливо, і відчував, що це  буде його останній твір...  Високі одкровення, каяття, пристрасне звернення до Бога, до людей, колосальна любов до життя і світло переповнюють цей шедевр.

Коли: о 19.00
Де: Будинок звукозапису Українського радіо, вул. Л. Первомайського, 5 В 
Вартість квитка: 80-200 грн.

Концерт гурту Bahroma

Рік тому BAHROMA представила альбом «ДОМ». Навесні гурт  відправляється в «Полный тур Дом», який розпочнеться в столиці. 

Коли: о 19.00
Де: Atlas, вул. Січових Стрільців, 37-41
Вартість квитків: 350-800 грн.

Ідентифікація української самобутності

Концерт музики українських композиторів, прозвучать твори М. Лисенка, М. Скорика, Л. Колодуба,О. Кабаченка, О. Яковчука, Б. Школового та інші. Виконує заслужений академічний зразково-показовий оркестр Збройних сил України. 

Коли: о 19.00
Де: Центральний будинок офіцерів Збройних Cил України, вул. Михайла Грушевського, 30/1
Вхід вільний