Караїмську кенасу відреставрують і освітлять

Караїмську кенасу відреставрують і освітлять

Караїмську кенасу, що розташована на вул. Ярославів Вал, 7, мають відреставрувати протягом 2019-2020 років. Про це йдеться на сайті КМДА.

У договорі між Департаментом охорони культурної спадщини і балансоутримувачем пам’ятки — Департаментом культури — йдеться, що балансоутримувач несе відповідальність за нерухоме майно, усі цінні історико-архітектурні елементи екстер’єру та інтер’єру, що належать до пам’ятки. Також балансоутримувач повинен взяти участь у виконанні робіт із художнього освітлення фасадів будинку згідно із проектом, погодженим у встановленому порядку.

В охоронному договорі багато пунктів і всі вони направлені на збереження пам’ятки.

– Серед обов’язкового: пам’ятка має утримуватись у належному санітарному, протипожежному і технічному стані. Окрім того, балансоутримувач зобов’язаний утримувати територію пам’ятки упорядженою і не допускати її використання для нового будівництва або інших господарських потреб, що можуть зашкодити пам’ятці. Категорично заборонено робити будь-які прибудови та переробляти її як ззовні, так і всередині. Заборонено навіть вести будь-які земляні роботи на території пам’ятки без спеціального письмового дозволу центрального органу охорони Мінкультури, — повідомив директор Департаменту охорони культурної спадщини Олександр Никоряк..

У договорі зазначено, що пам’ятка має використовуватися винятково за функціональним призначенням. Балансоутримувач також має своєчасно проводити реставраційні роботи із повним дотриманням погодженого проекту.

Зазначимо, що будівництво кенаси здійснено за проектом та під наглядом архітектора М. Городецького у 1898-1900 рр.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Караїмська кенаса непридатна для експлуатації.