Школа чи торговий центр: у Київраді йде битва за землю кінотеатру

Школа чи торговий центр: у Київраді йде битва за землю кінотеатру

Страсний вівторок у Київраді «відзначили» пристрастями навколо ласого шматка столичної землі, де розташований занедбаний кінотеатр «Загреб».

Активісти Голосіївського району запропонували збудувати нову школу замість запланованого торговельно-розважального центру.

Земельне питання розглядали на засіданні постійної комісії з питань власності.

Депутат Київради Вадим Іванченко запропонував підтримати проект рішення про «недопущення побудови торгового центру за адресою: м. Київ, Голосіївський проспект, 116».

За його словами, на цій земельній ділянці доцільно розпочати будівництво новітньої початкової школи — філіалу гімназії № 179 (із сектором для розвитку талантів дітей мистецького і спортивного напрямку).

— Я глибоко переконаний у тому, що вибір між торговим центром та освітнім закладом є очевидним для усіх, хто бажає добра для нашого району. Голосіївський район забудовується житлом, але при цьому не забезпечується достатньою кількістю місць у дошкільних навчальних закладах та школах, — сказав депутат Іванченко.

Після коротких дебатів члени профільної комісії вирішили відправити «шкільний» проект на доопрацювання.

Раніше цим питанням займалася комісія з питань бюджету та соціально-економічного розвитку: депутати погодили рішення про те, щоб знести старий кінотеатр «Загреб», а на його місці — збудувати новий об’єкт громадського призначення.

Будівельні плани викликали хвилювання серед жителів Голосіївського району: у них виникли підозри про те, що землю кінотеатру загребуть для «народження» торгового центру.

 

За даними Департаменту економіки та інвестицій КМДА, міська влада планує залучити інвестора, щоб розпочати будівництво на місці «Загребу».

Місцеві активісти вважають, що столичні чиновники повинні, насамперед, звернути увагу на освітянські проблеми.

Сьогодні Голосіївський район — лідер за зростанням кількості новобудов і кількості школярів. Освітні заклади будуть змушені відкривати навчання у другу зміну, що суттєво знизить якість шкільної підготовки учнів.

Районні заклади освіти, які знаходяться на Голосіївському проспекті та вулиці Васильківській, дуже перевантажені.

Пальма першості з перевантаження — у гімназії №179: більше 40 класів і майже 1350 учнів (це — удвічі більше нормативних показників).

Щоб зменшити навантаження, необхідно збудувати новий освітній заклад: гімназію (5-9 класи) і старшу профільну школу (10-12 класи) із сучасними лабораторіями і кабінетами.