Без болю: в Олександрівській лікарні діє нове паліативне відділення

Без болю: в Олександрівській лікарні діє нове паліативне відділення

В Олександрівській клінічній лікарні м. Києва відкрили відділення паліативної допомоги на 10 ліжок. Розташоване воно на 2 поверсі корпусу №6А, має окремий вхід та пандус, що забезпечує зручне транспортування пацієнтів.

Функціональні ліжка, інвалідні візки, туалети, душові — усе обладнано таким чином, щоб людям із обмеженими можливостями було зручно. Одно- і двомісні палати оснащені кондиціонером. У кожній палаті є розсувне крісло для відпочинку родичів та навіть телевізор.

- У відділенні паліативної допомоги працюють лікарі та медичні сестри, які пройшли спеціальні курси з паліативної та хоспісної допомоги. Психолог, готовий надати психологічну допомогу пацієнту та його родичам, а соціальний працівник допоможе в організації належної соціальної допомоги. За бажанням пацієнта або когось із родичів пацієнта до відділення може долучатися священнослужитель, — пояснили в Олександрівській лікарні.

Важливо, що у відділенні є мобільна виїзна бригада. Фахівці можуть не лише надавати паліативну допомогу відповідно до потреб конкретного пацієнта, а й навчати членів родини, як правильно доглядати за тяжкохворим.

Ми готові приймати пацієнтів для максимально можливого забезпечення якості життя шляхом запобігання та полегшення страждань, контролю больового синдрому та розладів функцій органів і систем, проведення симптоматичної терапії та догляду, надання психологічної, соціальної, духовної, моральної підтримки, тобто повноцінної мультидисциплінарної паліативної допомоги, яка довела свою ефективність у багатьох розвинених країнах світу, — підкреслюють у лікарні.