Навігатор на 23-те квітня: куди піти у Києві

Навігатор на 23-те квітня: куди піти у Києві

Сьогодні на вас чекають захоплюючі розповіді про подорож Ісландією, українських фотографок та жіночність, зустріч з письменником-філософом Мирославом Дочинцем, концерт "Один в каное", виставка французьких ілюстрацій, презентація альбому аргентинського танго, картина 1930-х "Кубанці", глядацька прем'єра "Заповідник Асканія" та багато іншого.

ВЕЧІР МУЗИЧНИЙ. Танго та сучасна поп-музика

ARGENTUM. Аргентинське танго-презентація альбому

Вибрані - відомі і невідомі, але завжди яскраві та пристрасні мелодії короля аргентинського танго Астора П'яццолли у виконанні квінтету Аргентум. Унікальна можливість побувати на першому концерті-презентації дебютного альбому Piazzolla - forever. Аргентинське танго, а також мелодії Франції та джазові стандарти в Новому театрі на Подолі. В новому арт-колективі  - Євген Кострицький (скрипка); Тимур Полянский (рояль); Іван Биков (акордеон); В'ячеслав Крученицький (гітара); Володимир Гречух (контрабас). 

Коли: о 19.00
Де: Театр на Подолі, Андріївський узвіз, 20-А
Вартість квитків: 200-350 грн.

Один в каное. Київ 

Гурт демонструє, як музика, яка відмовилась від атрибутів та стереотипів вітчизняного музичного бачення, знаходить свого слухача та збирає повні зали прихильників. Сила в простоті — такий мінімалістичний девіз втілений у всьому, що стосується цієї трійки — від інструментального діапазону до виконання композицій. Нове музичне звучання, глибокі та ліричні тексти не залишають байдужими.

Коли: о 19.00
Де:  Жовтневий палац, Алея Героїв Небесної Сотні, 1
Вартість квитка: 570-1050 грн.

ВЕЧІР ЛІТЕРАТУРНИЙ. Філософія і поезія.

Зустріч із письменником Мирославом Дочинцем

Мирослав Дочинець – автор, творами якого зачитуються багато людей. Працює в філософсько-психологічному напрямку. Його книги стають бестселерами не тільки в Україні, але й за кордоном, оскільки письменник вміє показати читачеві живу людську душу в усій її красі та щирості. Його творчість чіпляє за живе будь-якого читача, бо кожен в якомусь із героїв пізнає самого себе або до болю знайому ситуацію. 

Коли: о 17.00
Де: Музей літератури, вул. Богдана Хмельницького, 11
Вхід за квитком музею. 

Асиметрія. Поетичний вечір Тетяни Мельник

Світ відкритий кожному з нас - але чи кожен готовий це взяти? Жити між країнами, культурами, мовами, бути містком між ними - як воно? Починати життя спочатку  - і приносити всюди з собою нову себе. Змінюватися з кожним новим досвідом - і залишатися цілісною, сталою, собою.  Про ці та багато інших речей поговоримо з поеткою Тетяною Мельник (Україна - Німеччина) і почуємо її вірші.

Коли: о 18.00
Де: Creative Women Space, Михайлівський провулок, 9б
Вхід вільний

ВЕЧІР З МИСТЕЦТВОМ. Відкриття виставки та зустріч з Марі-Лор Крюші

Будуть представлені графічні роботи останніх років від студії CRUSCHIFORM, заснованої Марі-Лор в 2007-му році. Студія займається книжковою ілюстрацією, плакатами, цифровою графікою. На зустрічі можна буде поспілкуватись з авторкою про актуальні проекти, деталі та технічні нюанси роботи над творами та багато іншого.

Коли: о 19.00
Де: Orthodox. Books/Coffee/Illustration, вул. Вел. Житомирська, 21А
Вхід вільний

ВЕЧІР В КІНО. Фільм 1930-х, імпровізаційна опера та нові українські стрічки

Кіноклуб Oldschool: Фабрика соцреалізму. Кіно 1930-х

"Кубанці" -  вправний жанровий дебют вчорашніх українських випускників московського ВДІКу Матвія Володарського та Миколи Красія, ввібравши всі кліше соцреалістичного повороту 1930-х, стає його своєрідною епітафією.  Тут і патріархальне підпорядкування мудрому «маленькому сталіну»-Худенку. І канонічний мотив радянських 1930-х з «приборкання природи» – в даному разі жеребця Донця, пожежі. І карикатурні озлоблені «шкідники». І пісенно-танцювальне дозвілля селян (між іншим, з піснями на слова Володимира Сосюри). І на додаток – символічна присяга на вірність Червоній армії, до лав якої наприкінці фільму відправляють і молодиків, і коней.

Коли: о 19:00
Де: Сцена 6, Довженко-центр, вул. Васильківська, 1 
Вхід вільний за реєстрацією 

Відеоверсія імпровізаційної опери "Шпунс"

Команда митців з України, США та Німеччини під керівництвом Сергія та Дмитра Радзецьких ( підготувала та продемонструвала оперу «ШПУНС» у 2018 році. Основна концепція створення опери полягала у тому, що музика, лібрето i сценографія опери були створені одразу під час виступу у міжнародному складі учасників. Унікальність опери полягає в синтезі декількох розрізнених видів перформативних мистецтв: література, музика, хореографія, відео-арт, експериментальна імпровізація. Зі вступним словом і короткими поясненнями, виступлять автори ідеї Дмитро та Сергій Радзецькі. По закінченню перегляду - спілкування з авторами опери, анонс нових планів та виступів.

Коли: о 19.00
Де: кінотеатр "Ліра". вул. Вел. Житомирська, 40
Вартість квитка: 50 грн.

Нове українське кіно. Герой мого часу

Дотепна та надзвичайно актуальна комедія Тоні Ноябрьової. Молодий Жорік мріє підкорити Київ. Його ваблять дорогі крамниці, модні галереї та «європейські цінності», але поки що Жорік живе у світі пивних кіосків, дешевих атракціонів та засмічених під'їздів. Нашому герою здається, що дуже скоро він подолає невидиму межу між двома вимірами великого міста контрастів. Але як знайти «соціальний ліфт», якщо навіть ліфт у будинку ніяк не вдається полагодити?  

Коли: о 19.30
Де: IZONE, вулиця Набережно-Лугова, 8
Вхід вільний, реєстрація

Танцівниця. Історія Лої Фуллер

Третій фестиваль кіно «Танцююча камера» до Міжнародного дня танцю представляє фільм про засновницю танцю модерн Лої Фуллер.  У 1885 році в Нью-Йорку молода жінка на ім'я Марія-Луїза, прагне стати найвідомішою актрисою в Америці. Під час чергового виступу на сцені дівчина заплутується у власному платті, але уникає падіння, продовжуючи крутитися у витонченій тканині. Шокована аудиторія, зовсім того не підозрюючи, стає свідком зародження абсолютно нового танцю, переповненого емоцією і вільного від рамок та обмежень, який отримає назву модерн. Марія-Луїза бере псевдонім Лої Фуллер. Вона стає електричною феєю, іконою, палаючим символом покоління - нова муза братів Люм'єр і Тулуз-Лотрека тепер ще й зірка відомого в Парижі кабаре, а її танець метелика покажуть в Гранд Опера. 

Коли: о 19.30
Де: Культурний центр "Кінотеатр "Київ", вул. Велика Васильківська, 19
Вартість квитка: 120 грн.

«Заповідник Асканія». Глядацька прем’єра

У заповіднику «Асканія-Нова» уживаються різноманітні види тварин та люди з геть несхожими характерами. Директор Віктор Семенович спілкується з буйволами, зебрами та пеліканами, наче з людьми. Для колишнього співробітника пана Миколи це місце стало прихистком від цинічності зовнішнього світу. Молодий вчений Паша днями рахує птахів і товаришує з місцевими реперами, аж доки не стикається з непростим життєвим вибором. Вже ціле століття «Асканія-Нова» захищає природу від змін, спричинених людиною. Та чи прийме вона зміни, необхідні для власного виживання? Автори та герої особисто представлять стрічку глядачам і розкажуть про знімальний процес.

Коли: о 19.00
Де: Кінотеатр «Жовтень», вул. Костянтинівська, 26
Вартість квитків: 110 грн.

ВЕЧІР ПІЗНАВАЛЬНИЙ. Подорож в Ісландію, жіночність, українські фотографки та Версаче

Ісландія: як спланувати подорож на край світу

З дитинства мріяли побачити Північне сяйво, гейзери і величезні водоспади? Чули про інопланетні пейзажі і термальні лагуни Ісландії? Вхопили лоукост-квитки і тепер розробляєте маршрут? Але ж Ісландія така дорога! Чи можлива бюджетна подорож у цьому напрямку? Приходьте на практичну тревел-лекцію, щоб наблизити свою подорож в Ісландію та знайти відповіді на всі свої питання. Поговорять як про традиційні автомобільні маршрути, так і про трекінг дикою природою.

Коли: о 19.00
Де: Креативний простір Creative Women Space, провул. Михайлівський 9Б, домофон 64.
Вартість: 250 грн, реєстрація 

Академія о сьомій: лекція Галини Глеби «Українські фотографки»

Жіночі імена у фотографії нам відомі на прикладі західних авторок — від Джулієт Камерон до Енні Лейбовіц, від Еліс Остен до Діани Арбус. А чи були успішні фотографки в Україні? Відповідь на це запитання спробує дати лекторка, розглядаючи доробок Софії Яблонської, Параски Плитки-Горицвіт, Ірини Пап та інших українських авторок.

Коли: о 19.00
Де:  6-й поверсі PinchukArtCentre. вул. Велика Васильківська/Басейна 1/3-2
Вхід вільний, реєстрація  

Лекція «Французьке виховання: де народжується жіночність?»

На лекції ви дізнаєтесь: що значить становлення жінки? Як воно відбувається? Чи є різниця між жіночністю і жіночим? Що значить бути жінкою взагалі і жінкою в сучасному світі? Як зберегти внутрішню гармонію при всьому різноманітті функцій і завдань, які покладені на жінку? Про це розповість Ольга Школенко, практикуючий психоаналітик.

Коли: о 19.00
Де: Дім "Майстер Клас", вул. Б. Хмельницького, 57.
Вартість участі: 250 грн., реєстрація 

Джанні Версаче: мода без правил

Розвінчувач традицій, любитель екстравагантної розкоші, модельєр Мадонни і принцеси Діани - все це про Джанні. Завдяки величезному таланту і безпомилковому чуттю Версаче створив новий стиль з моветону, гармонію з какофонії, перетворив помилки в новий абсолют. Про великого та загадкового кутюр'є Джанні Версаче розповість історик моди Зоя Звиняцьковська.

Коли: о 19.00
Де: INVERIA flow space, вул. Володимирська, 49А,
Вартість квитків: 450 грн.