«Тут живуть люди»: в музеї «Золоті ворота» відкрився важливий проект

«Тут живуть люди»: в музеї «Золоті ворота» відкрився важливий проект

У середині квітня 2014 року, коли почалися бойові дії на сході України, мешканці населених пунктів біля лінії розмежування почали писати на своїх воротах «Тут живуть люди». Ці декілька слів були попередженням для військових, щоб уникнути обстрілів та заселення до їхніх будинків. Після 5 років від початку війни ці написи все ще актуальні. Тут досі живуть люди. В умовах безперервних бойових дій, які, крім іншого, позбавляють основного джерела життя — води.

Фото автора
Фото автора
Фото автора
Фото автора
Фото автора
Фото автора
Фото автора
Фото автора
Фото автора
Фото автора
Фото автора
Фото автора
Фото автора
Фото автора

В музеї «Золоті ворота» представили проект іспанського фотографа Albert Lores, а також короткі відео, зняті самими мешканцями Сходу України. Відео демонструють реальне життя на лінії розмежування очима тих, хто мешкає в зоні конфлікту.

У рамках проекту демонструють 16 фотографій, що зняті в селах Піски, Водяне, Первомайське, Кардівка, смт Новобахмутівське та місті Залізне, які знаходяться в 2 - 18 кілометрах від лінії розмежування.


(Автор фотографій Albert Lores — посередині)

- Знімав проект впродовж двох поїздок на Донбас. Під час першої, розвідувальної, намагався розібратися, що там відбувається, що турбує людей. Помітив написи на воротах «Тут живуть люди». Це був сильний символічний меседж. Під час другої поїздки цілеспрямовано намагався задокументувати побут та життя людей, які мешкають в цих будинках чи поряд з ними, — розповів фотограф. — Зробив зо дві сотні знімків. У центрі моєї серії саме люди, у яких є певні проблеми. Важливо було підкреслити, що вони живуть там, під час війни, вже п’ятий рік. 
Ще у 2014 році слідкував за Майданом. Зміг приїхати в Україну пізніше, мені сподобалася ця країна, і два роки тому я переїхав жити до Києва. Звісно, мені було страшно їхати в зону конфлікту, але людям, які живуть там, набагато важче. Найбільше вплинуло на мене те, що в цих поселеннях часто бувають обстріли, багато мешканців ховаються майже щоночі. Найбільше там людей старшого віку, які фізично та психологічно не готові залишити свої домівки.


Відвідувачі виставки матимуть змогу підписати петицію, яка закликає владу активувати свою діяльність та вжити всіх необхідних заходів, щоб всі українці мали вільний доступ до чистої води.


 - Ми підтримуємо людей, які живуть і працюють вздовж лінії розмежування. П'ять років близько 4 мільйонів людей не знають, чи матимуть сьогодні воду, електрику, опалення. Це немислимо у 21 столітті на європейському континенті,
— підкреслив на презентації посол Європейського Союзу в Україні Х’юго Мінгареллі. — На жаль, ця гуманітарна криза не отримує достатньої суспільної уваги, якої вона заслуговує. Працівники водопостачання працюють в небезпечних умовах, ризикують своїм життям. Закликаємо обидві сторони конфлікту берегти інфраструктуру і поважати міжнародне гуманітарне право. 15 тисяч громадян нині позбавлені доступу до води. Це пов’язано, що компанія з водопостачання, яка знаходиться по ту сторону лінії розмежування, не спроможна платити по рахункам. Прагнемо, щоб люди, як в Україні, так і за кордоном, були обізнані щодо цієї гуманітарної кризи. І тиснули на тих, хто може це змінити, щоб забезпечити людям гідний рівень життя.

Проект організований групою громадських організацій, які підтримують надання доступу до води у Східній Україні (People in Need, Première Urgence Internationale, ADRA Ukraine, Polish Humanitarian Action, ArcheNova та Mama-86), за участю Європейської комісії з питань цивільного захисту та гуманітарної допомоги. Об'єднуючи зусилля та демонструючи фото- та відеопроект у «Золотих воротах», вони прагнуть підвищити рівень обізнаності з цього питання серед людей всієї України, зокрема тих, хто ухвалює рішення.

Коли: щодня, до 30 квітня.
Де: Музей «Золоті ворота», вул. Володимирська, 40а.
Вартість: 10:00-17:00 – вхід за тарифами музею, 17:00-18:00 – вхід безкоштовний, проходитимуть кураторські екскурсії.