Театру на лівому березі Дніпра 40 років: що готують до ювілею

Театру на лівому березі Дніпра 40 років: що готують до ювілею

Вчора Київський академічний театр драми і комедії на лівому березі Дніпра відсвяткував ювілей. 21 квітня 1979 року театр представив загалу свою першу виставу. Це була «Высшая точка — любовь» за п`єсою Родіона Феденьова у приміщенні Республіканського театру ляльок по вул. Ш. Руставелі, 13.

Багато років театр не мав власного приміщення. Вистави гралися у всіх театрах Києва і майже у всіх палацах культури міста, у тому числі у Палаці «Україна» та Жовтневому палаці. У травні 1982 р. міська влада передала молодому театру будівлю кінотеатру «Космос» на лівобережному масиві. У цій будівлі силами колективу був влаштований «Театр у фойє» — перша мала сцена у тогочасному Києві та, можливо, і на Україні. Перебудоване приміщення стало першим театром на київському лівобережжі, а також першим театром у Києві повоєнних років. 21 грудня 1990 року виставою «Я завжди твоя наречена» за О. Іоселіані відбулося офіційне відкриття приміщення театру на лівому березі.


Цьогоріч театр вперше змінив художнього керівника. Його засновник Едуард Митницький пішов з життя. За результатами конкурсу, заклад очолив Стас Жирков, а головним режисером стала Тамара Трунова. Головний девіз театру — #тримайсясвогоберега.

До відзначення ювілею в театрі готують «Проект 40+», над яким працюють режисерка Тамара Трунова, драматург Павло Ар'є. Він створюється зі спогадів, думок, історій жителів Київського академічного театру на лівому березі Дніпра. Тих, хто працює тут від перших прем’єр 1978 року й до сьогодні, і тих, хто тільки розпочав свій шлях. Від акторів до адміністраторів. «40+»  – це присвята Едуарду Митницькому, засновнику та першому художньому керівнику театру.

- З одного боку, театр, це єдине ціле, з іншого – кут зору кожного учасника процесу. А коли кути перетинаються в одній точці – стають об`ємним зображенням, яке змінюється щосекунди, тому що живе. Осмислити це «колективне зображення», спираючись на документальні факти – ось що ми намагаємось зробити. Це наш театр про театр, — говорить Тамара Трунова, головний режисер Київського академічного театру драми і комедії на лівому березі Дніпра

Повну версію проекту чекаємо у жовтні. 

А найближча прем'єра у театрі відбудеться 11, 12 та 15 травня. Це вистава «Клас» у постановці Стаса Жиркова. 

- Троє дужих опосумів. Лапають дівчат у роздягальні. Витрушують гроші з малечі. А ще регулярно дають прочухана рудому — новенькому з паралельного класу. І щоб вони не робили з ним за кабінетами праці, руде мовчить, не відбивається, витираючи з обличчя сльози та пилюку, — йдеться в описі до вистави.