На скільки у Києві зросли борги із виплати заробітної плати

На скільки у Києві зросли борги із виплати заробітної плати

У Києві станом на 1 квітня 2019 року зросли борги із виплати заробітної плати. Так, згідно попередніх даних статистики, 67 підприємств столиці збільшили заборгованість із виплати зарплати на 13% або на 18 млн грн, і їх борги наразі складають 156,3 млн грн.

Про це Департамент соціальної політики КМДА повідомив на своїй сторінці у Facebook, посилаючись на засідання тимчасової комісії з питань погашення заборгованості з виплати зарплат, пенсій, стипендій та інших соціальних забов’язань, яке відбулося 19 квітня 2019 року.

- Ситуація щодо стану виплати заробітної плати по м. Києву дещо погіршилась, у порівнянні до попереднього місяця борг із виплати заробітної плати по місту збільшився на 13% або на 18 млн грн, – коментує директор Департаменту соціальної політики Юрій Крикунов.

За його словами, зростання боргу відбулося в основному за рахунок 32 підприємств-боржників на загальну суму 20,3 млн грн, із них 19 державних — на суму 19,2 млн грн.

- Не зважаючи на таку ситуацію по місту, у Києві відсутня заборгованість із виплати заробітної плати на комунальних підприємствах та в бюджетних установах, які фінансуються містом, – зазначив Юрій Крикунов.

За оперативними даними, протягом квітня підприємствами-боржниками було виплачено майже 3,6 млн грн простроченої зарплати за лютий 2019 року та за попередні періоди, у томі числі 3 підприємства у повному обсязі погасили свої борги у сумі майже 1,3 млн грн.

Задля покращення ситуації, в Києві та Київській області постійно проводяться інспекційні відвідування підприємств-боржників. У разі виявлення порушень трудового законодавства, виносяться приписи з вимогою їх усунення, а складені протоколи про адміністративні правопорушення передаються до суду.

Завдяки вжитим спільним заходам, протягом січня-березня 2019 року підприємствами-боржниками міста було виплачено майже 43 млн грн заборгованої заробітної плати.

Нагадаємо, у Києві визначили вартість оренди житла.