На Аскольдовій могилі відкриють баштовий карильйон: розклад концертів

На Аскольдовій могилі відкриють баштовий карильйон: розклад концертів

У 2019 році завершується будівництво баштового карильйону на Аскольдовій могилі, який нараховує 51 дзвін, відлитий у Нідерландах. Про це повідомляє Департамент культури КМДА.

22 травня відбудеться урочисте освячення баштового карильйону на дзвіниці Церкви Святого Миколая.

Дзвони покликані стати частиною Меморіалу національної пам’яті, який вшановує студентів-героїв Крут. Урочисте освячення відбудеться напередодні святкування Дня міста, 26 травня, тож встановлення карильйонів є концептуальним. За розпорядженням міського голови Віталія Кличка, було вирішено дозволити поховання на Аскольдовій могилі Героя Небесної Сотні Олександра Клітинського та загиблого воїна Марка Паславського, чию пам’ять буде вшановано дзвоном карильйонів.


У світі мистецтво гри на інструменті набуває розквіту з 20х років минулого століття, а в Україні перший карильйон був відлитий і змонтований на честь відновлення Свято-Михайлівського золотоверхого собору у 1999 році.

Також, 26 травня відбудеться концерт, приурочений до освячення встановлених карильйонів, на якому буде присутній Директор Королівської школи карильйону Бельгії, Почесний сенатор Ради Європи Йозеф Хаазен.

Щонеділі о 14 годині кияни зможуть почути мелодії «Києве мій», «Пливе кача», «Боже великий єдиний» та інші, виконані за допомогою карильйонів.