На Хрещатику презентували арт-вітрини дизайнерів України і Франції

На Хрещатику презентували арт-вітрини дизайнерів України і Франції

Французька весна в Україні — щорічний фестиваль французької культури в Україні з показами фільмів, літературними зустрічами та мистецтвом.  Цього разу частиною культурної програми став спільний франко-український дизайнерський проект - створення вітрин для магазину "Всі. Свої" на вулиці Хрещатик, 34, які стали арт-об'єктами. 

Фото автора
Фото автора
Фото автора
Фото автора
фото автора
фото автора
фото автора
фото автора

- Наше завдання - робити українське модним. В магазині представлено близько 150 брендів кераміки, текстилю, декору, посуду , меблів від українських виробників. Такий проект є для нас першим. Це незвична інтерпретація теми кольорів та традиційне паперове мистецтво витинанка, що заграло зовсім по-новому, - зазначила засновниця проекту "Всі. Свої" Анна Луковкіна

Свої вітрини. Кольори України — це колаборація відомої французької декораторки Ізабель Даерон (серед її робіт - оформлення вітрин для бутіків Hermès в Парижі та Токіо, французьких філій мережі Leroy Merlin, Orange) та української художниці Дарії Альошкіної, яка працює в техніці витинанки.

Темою цьогорічної Французької весни є "Кольори", тож дизайнерка намагалася переосмислити її по-своєму.  Втілити її ідеї на практиці допомагали 10 українських дизайнерів та декораторів, які облаштували вітрини буквально за 10 годин. 

 - Дизайн - не тільки створення гарних предметів чи гарного простору, а й  творчість під поставлене завдання. В цьому проекті я намагалася представити в привабливому світлі українську культуру, - розповіла декораторка Ізабель Даерон. -   Головна ідея - це використання кольорів, які відповідають пігментам навколишнього середовища. Кожна вітрина репрезентує певний пігмент, наприклад, як скеля чи рослина може бути трансформована в колір.  

В рамках проекту створили 7 вітрин, чотири - барвники мінерального походження, три - пігменти рослинного походження. Для кожної вітрини вибиралися предмети і декор, які відповідають цьому барвнику і матеріалу. 

Якщо йти справа наліво, то теми вітрин такі:
1 - кора дерев 
2 - глина, які часто населяють земляні черв'яки
3 - пісок
4 - скальні породи, каміння, мінерали
5 - земля, ґрунти
6 - верес
7 - буряки

Витинанки для кожної вітрини зробила Дарія Альошкіна – художниця та скульпторка за Львова.

 - Я намагалася, щоб витинанка асоціювалася з головною темою вітрини. Наприклад, скеля - це щось гостре. Малюнок всіх витинанок близький до ескізів Ізабель, ажурність - моє творче переосмислення. Використовую традиційну техніку складання паперу вдвоє,  - поділилася вона.  -  Витинанки робила з дитинства. Коли народила трьох дітей і не могла займатися скульптурою вдома, почала розвивати це паперове мистецтво. За освітою монументаліст, не було страшно взяти  великий формат. Десять років тому, коли я починала, витинанка в Україні вважалося вимираючим видом мистецтва, збереглося мало традиційних зразків. Працюю, щоб перетворити її в сучасне мистецтво, приємно, що зараз цим цікавиться  багато молоді.  В своїх авторських роботах люблю створювати образи жінок, орнаменти з писанок, килимів.