Річку Почайну захистили хрестом від "Блокбастер-моллу"

Річку Почайну захистили хрестом від "Блокбастер-моллу"

Торгового монстра на Петрівці – «Блокбастер-молл» готують до відкриття (першої черги). Тут зняли паркани, майже повністю опорядкували територію, вимостили фігурною плиткою підходи, сформували газони. Це з фасадної сторони має досить пристойний вигляд. Зі сторони Набережно-Рибальської  дороги роботи ще ведуться. Гігантського розміру паркова, а також недобудована споруда ще одного корпусу пригнічують розмірами. Все це ні яким чином не сприяло оздоровленню русла ріки Почайна. Для побудови парковки  частину берега ріки одягли у бетон – зробили підпірну стіну, яку з низу (з ріки) обсипали кубометрами піску (дивись фотогалерею).

Але пташине царство на річці можна бачити вже в десятках метрів біля будмайданчика. Зараз тут «свято життя» у птахів. У заплаві минулорічного очерету – гніздовий період у кількох видів чайок та качок. Пташиний ґвалт звідусіль. Кожну секунду тут заходять на посадку у очерет кілька пар птахів. Тому за цей куток природи йде неймовірна боротьба киян із забудовниками.

Як повідомляв «Вечірній Київ», літописну річку Почайна у Києві почали засипати піском та будувати залізобетонний колектор у руслі для того, щоб побудувати виїзд транспорту з гігантського ТРК «Блокбастер-молл». Це суперечить раніше затвердженому детальному плану території. В ситуацію втрутилися депутати Київради та громадськість. Наразі, за повідомленням депутата Київради Костянтина Богатова та засновника Громадського руху «Почайна» Анабели Моріної  роботи на об’єкті призупинені. Тут відбудеться перевірка ДАБІ. Попередньо підрядна будівельна організація погодилася не відступати від ДПТ, демонтувати бетонні конструкції з русла, й зробити виїзд з ТРЦ у вигляді шляхопроводу на опорах. Проекту ще не має, але це вже не буде колектор, який поховає річку у бетоні.

У суботу Анабелла Моріна, депутати Київради та Верховної  Ради разом з киянами й Митрополитом Олександром (Драбинком) й Отцем Георгієм Коваленком встановили у руслі Почайни й освятили Хрест. А будівельники демаркували  майбутній напрям шляхопроводу над руслом Почайни, який має спиратися на опори, що не загрожує тотальним бетонуванням русла.

Фото Отця Георгія Коваленка. На фото: момент освячення Хреста Митрополитом Олександром