В столиці нагородили лауреатів кінопремії "Золота Дзига": кращі фільми та актори 2018 року

В столиці нагородили лауреатів кінопремії "Золота Дзига": кращі фільми та актори 2018 року

Вчора в Києві оголосили імена лауреатів Третьої Національної кінопремії “Золота Дзиґа” у 20-ти номінаціях. Найбільше нагород зібрали фільми "Брама", "Дике поле" та "Донбас".

Першу відзнаку цьогорічної церемонії - “Золоту Дзиґу” за внесок у розвиток українського кіно - отримав український кінооператор Юрій Гармаш.

КРАЩІ В ТЕХНІЧНИХ НОМІНАЦІЯХ


Премія за кращу роботу художника-постановника  - у Владлена Одуденка (фільм "Дике поле")
 
“Золоту Дзиґу” в номінації “Найкращий грим” отримала Катерина Струкова за роботу у фільмі “Брама” (реж. Володимир Тихий). 
Нагороду за “Найкращий дизайн костюмів” було вручено Марії Керо за роботу у фільмі “Шляхетні волоцюги” (реж. Олександр Березань). 
У номінації “Найкращий звук” переміг Сергій Степанський за роботу над стрічками “Дике поле” (реж. Ярослав Лодигін) та “DZIDZIO ПЕРШИЙ РАЗ” (реж. Михайло Фома та Тарас Дронь). 
У номінації “Найкращий монтаж” перемогу здобув Іван Банніков. Його роботу відзначили за фільми “Позивний «Бандерас” (реж. Заза Буадзе), “Вона та війна” (реж. Марія Кондакова) та “Коли падають дерева” (реж. Марися Нікітюк). 
“Золоту Дзиґу” в номінації “Найкраща робота художника-постановника” отримав Владлен Одуденко за роботу над фільмом “Дике поле” (реж. Ярослав Лодигін). 

КРАЩІ АКТОРИ


Ірма Вітовська отримує премію за кращу жіночу роль 

Перемогу в номінації “Найкраща чоловіча роль другого плану” Третьої Національної кінопремії “Золота Дзиґа” здобув Володимир Ямненко за роль у фільмі “Дике поле” (реж. Ярослав Лодигін).
Віталіна Біблів стала лауреаткою у номінації “Найкраща жіноча роль другого плану” за роль у фільмі “Брама” (реж. Володимир Тихий). 
У номінації “Найкраща чоловіча роль” здобув перемогу Олег Москаленко за роль у стрічці “Дике поле” (реж. Ярослав Лодигін). 
Лауреаткою в номінації “Найкраща жіноча роль” стала Ірма Вітовська, яка зіграла у фільмі “Брама” (реж. Володимир Тихий).

 КРАЩІ музика, оператор, режисер, сценарій

“Золоту Дзиґу” в номінації “Найкраща операторська робота” отримав Сергій Михальчук за роботу над стрічкою “Дике поле” (реж. Ярослав Лодигін). 

У номінації “Найкраща пісня” перемогу здобула “Моя мамонько рідненька” з фільму “Гірська жінка: на війні” (реж. Бенедикт Ерліґссон) у виконанні українського жіночого хору: Ірини Даниленко, Галини Гончаренко, Сусанни Карпенко. Антон Байбаков переміг у номінації “Найкраща музика” за роботу над фільмом “Брама” (реж. Володимир Тихий).

У номінації “Найкращий сценарій” переміг Сергій Лозниця за сценарій до фільму “Донбас”. Також він отримав перемогу у номінації “Найкраща режисерська робота” (премія ім. Ю. Г. Іллєнка) за стрічку “Донбас”. 

КРАЩІ ФІЛЬМИ

Сергій Лозниця з нагородами

Найкращим анімаційним фільмом стала робота режисера Фройда М. Вайзера “Мімікрія”. 
Найкращим короткометражним ігровим фільмом стала робота режисера “Mia Donna” Павла Острікова. До речі, його можна подивитися в кінотеатрі в добірці "Українська нова хвиля. Красиві двадцятилітні".  
Найкращим документальним фільмом став “Міф” (реж. Леонід Кантер та Івана Ясній). 
“Премію глядацьких симпатій” отримав фільм “DZIDZIO перший раз” режисерів Михайла Хоми та Тараса Дроня
“Золоту Дзиґу” в номінації “Найкращий фільм” отримала стрічка “Донбас” режисера Сергія Лозниці.  

Фото - зі сторінки Української Кіноакадемії