У Києві визначили вартість оренди житла

У Києві визначили вартість оренди житла

У Києві визначили спеціальну величину “опосередкованої вартості оренди житла”, яка необхідна для того, аби встановити право громадянина на соціальний квартирний облік чи отримання житла з житлового фонду соціального призначення. У першому кварталі 2019 року вона становить 720 грн на місяць.

Про це йдеться у відповідному Розпорядженні КМДА № 690 від 15 квітня 2019 року.

- Визначити величину опосередкованої вартості найму (оренди) житла в місті Києві на одну особу за січень-березень 2019 року у розмірі 720 грн, - говориться у тексті Розпорядження.

Згідно документу, КМДА пропонує районним адміністраціям використовувати величину опосередкованої вартості оренди житла для встановлення права громадян на соціальний квартирний облік та отримання житла з житлового фонду соціального призначення.

Як розповідає Пояснювальна записка до Розпорядження, на соціальний квартирний облік беруть громадян, середньомісячний сукупний дохід яких за попередній рік (в розрахунку на одну особу) менший, ніж величина опосередкованої вартості оренди житла у даному населеному пункті.

Вартість оренди розраховується шляхом множення мінімального розміру плати за 1 кв. м кімнати в гуртожитку на мінімальну норму забезпечення у ньому житлом, яка складає 6 кв. м на 1 людину.

Оскільки мінімальний розмір оренди 1 кв. м кімнати у гуртожитку за січень-березень 2019 року складає 120 грн на місяць, то величина опосередкованої вартості оренди житла у 1 кварталі становить 720 грн/місяць (120 грн помножити на 6 кв. м).

Нагадаємо, cкільки заплатить Київ за членство в Асоціації європейських міст.