Люди на візках перевірили столичні суди на доступність

Люди на візках перевірили столичні суди на доступність

Волонтери та есперти ініціативи громадського контролю “ОЗОН” правозахисної організації Центр громадянських свободу перевірили суди на предмет інклюзивності та доступності для маломобільних груп населення.

Активісти разом з людьми з інвалідністю оцінювали столичні суди на доступність для людей, які пересуваються на візках, людей з інвалідністю, незрячих, батьків з дітьми та інших маломобільних груп населення.

«Вечірка» долучилася до перевірки суду Подільського району, який знаходиться на вул. Хорива. Побачивши людей на візках, працівники закладу винесли мобільний пандус та встановили його.

У заході взяла участь Наталія Мороцька, адвокат на інвалідному візку. Жінка розповідає, що кожне відвідування суду для неї стає великою проблемою. Через недостатню безбар’єрність міста жінка вимушена заздалегідь шукати того, хто її зможе «доставити» у судову залу.

А Юлія Ресенчук, дівчина на інвалідному візку, піднялась самостійно по мобільному пандусу, але пояснила, що він незручний та небезпечний.

- Доступність потрібна не лише для людей з інвалідністю. Можливість піднятись на другий чи третій поверх повинні мати й молоді матусі з візками з малечею, й люди похилого віку, - зазначає Юлія.

Експерт з доступності та просторової інклюзії, Володимир Висоцький, пояснює про недоліки та переваги будівлі:

- Тут є кнопка виклику співробітника для допомоги людині з інвалідністю. Двері  відповідають необхідним нормативам.  І це добре. Є розкладний пандус. Це «перехідний» варіант – потрібно встановити нормальний, стаціонарний пандус. Оскільки будівля стара, то тут немає туалету на першому поверсі. Також відсутні ліфт чи пандус на сходах у приміщенні. Тобто, маломобільна людина не може піднятися на другий чи третій поверх. Ми проаналізуємо наші заміри та надамо рекомендації по вдосконаленню простору.

Хочеться сказати, що хоча до цивілізованої Європи, де весь простір облаштований під потреби всіх та кожного, нам ще далеко. Проте за останні 5-10 років Україна таки зробила великий ривок вперед. В нас з’являються пандуси, відкривають інклюзивні заклади освіти, запускають на маршрути зручні для всіх автобуси та тролейбуси з низькою підлогою.