Науковці знайшли спосіб стати щасливим: розповідає Супрун

Науковці знайшли спосіб стати щасливим: розповідає Супрун

Науковці проаналізували дані 1,2 мільйона людей протягом 5-ти років і виявили, що люди, які регулярно займалися спортом, відчували пригніченість та тривожність в  двічі менше. Про це розповіла в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун. 

У середньому, люди що займались спортом відчували пригніченість 35 днів на рік. а люди, які були неактивні — 53 дні.

- Щасливішою людину робить будь-яка яка фізична активність. Але найбільше задоволення за результатами досліджень приносили командні види спорту, їзда на велосипеді та аеробні навантаження. Для повноти відчуття щастя, активність в ідеалі мала б тривати близько 45 хвилин по 3-5 разів на тиждень, - радить пані Супрун.

Тож, чому саме спорт робить нас щасливішими, ніж смачний обід чи перегляд улюбленого серіалу?

Ендорфіни

Коли ми тренуємося, ми втомлюємося, а м’язи болять. Прекрасно! Це означає, що у в мозку будуть виділяються ендорфіни — нейромедіатори, із якими пов’язано знеболення та відчуття ейфорії. Ви думали, люди просто так посміхаються на селфі із тренажерних залів? Ні, вони під ендорфінами. 

Ендоканабіноїди

Навантаження, що потребують витривалості, наприклад, біг на довгі дистанції, провокують ще й викид ендоканабіноїдів — нейромедіаторів, які, як і канабоїди канабісу, діють на одні й ті самі рецептори в мозку. В результаті вони зменшують біль, покращують настрій і мотивують ще більше рухатися. Вважається, що ендоканабіноїдна система зіграла важливу роль в мисливстві і збиральництві, бо полегшувала тривалі забіги африканськими саванами.

Здорове харчування та вага

Ожиріння (індекс маси тіла понад 30) та депресія взаємопов’язані: люди з ожирінням більш схильні до депресії, а люди із депресією імовірніше матимуть ожиріння в майбутньому. Тому фізичні навантаження це хороший запобіжник і набору ваги, і депресивних станів. 

Самооцінка

Заняття спортом покращують самооцінку і позитивне сприйняття тіла, навіть якщо індекс маси тіла не в нормі (більший за 25). Тому фізичну активність радять як засіб для покращення самооцінки. 

Соціалізація

Для фізичного і психічного здоров’я, для запобігання чи сповільнення деменції нам потрібне спілкування. Бігові клуби, тренажерні зали, групові заняття йогою, пілатесом чи танці — чудове місце знайти однодумців, завести знайомства, і водночас не перевтомитися спілкуванням чи дискусіями. 

Подолання стресу

Фізична активність сама по собі може бути джерелом стресу. “Вибухові тренування” та командні ігри, чи різні види двобою — це адреналін. Ми напоготові і серце калатає. Але будь-яка фізична активність це “провітрювання горища” — поки ви тренуєтеся, ви не думаєте ні про що, крім тренування, і тим самим заспокоюєтеся.