Кияни здобули перемогу на Відкритому чемпіонаті з танцювального спорту

Кияни здобули перемогу на Відкритому чемпіонаті з танцювального спорту

В Україні тривають весняні турніри з танцювального спорту. 14 квітня в Білій Церкві пройшов щорічний відкритий чемпіонат Київської області "Vivat Bila Tserkva” - всеукраїнське рейтингове та класифікаційне змагання з танцювального спорту. Традиційно, у відкритому чемпіонаті змагаються пари з 29 категорій: наймолодшими учасниками є діти від 5 років, а вік дорослих учасників не обмежується правилами танцювального спорту.

Змагання танцювальних дуетів з європейської програми («Стандарт») включає п’ять танців: повільний вальс, танго, віденський вальс, повільний фокстрот та квікстеп. Учасники латиноамериканської програми змагаються у виконанні п’яти інших танців: самба, ча-ча-ча, румба, пасодобль та джайв. Блискуче вбрання спортсменів суворо регламентується встановленими правилами, технічний суддя ретельно слідкує за дотриманням дозволів на «відкрите тіло», «оголені спини», макіяж і «камінчикові» прикраси. Все має відповідати певному віку учасників змагань. Та це не обмежує фантазії пар щодо костюмів і зачісок.

Переможцями у Відкритому чемпіонаті Київської області у категорії «Юніори 1 Standard» (вік 12-13 років) стали спортсмени з міста Києва Іван Ігнатенко та Уляна Єфіменко, Ансамбль спортивного бального танцю «Максимум» (ЦТДЮ Оболонського р-ну, керівник Наталія Ігнатенко). Це не перша їх перемога на обласних чемпіонатах. 30 березня цього року вони стали чемпіонами Чернігівської області. Там юні спортсмені також посіли перше місце у категорії з зірковою назвою «Юніори 1 Rising Stars - Standard» («Зірки, що сходять»). Отже, з Чернігова київська пара повернулася з двома золотими кубками.

- Здобувши перемогу на відкритих чемпіонатах вже двох областей України, наша пара виконала норматив на присвоєння другого дорослого спортивного розряду. Зараз для нас це велике досягнення, – відзначила їх тренер Наталія Ігнатенко.

За словами спортсменів, у березні  у десятих міжнародних змаганнях з танцювального спорту «Золоті ворота 2019» та у відкритому міжнародному турнірі «Kyiv Open», що проходили у Києві, вони  отримали золотий кубок у категорії «Юніори 1 Rising Stars - Standard». А також увійшли в фінал відкритого чемпіонату Києва, в якому брали участь суперники з 26 країн світу, і судили видатні міжнародні судді з 13 країн.

- Наші молоді зірки танцювального спорту, отримали 4 золотих кубки, посівши перші місця протягом одного місяця. Але їм є куди прагнути далі, і інтенсивні щоденні тренування продовжуються, - зазначила Наталія Ігнатенко.