Дорогу двоколісним: півтисячі киян поїхали на роботу велосипедами

Дорогу двоколісним: півтисячі киян поїхали на роботу велосипедами

19 квітня - День велосипеда. З цієї нагоди у столиці влаштували акцію «Велосипедом на роботу». Понад півтисячі учасників з’їхалися на своїх роверах на Майдан Незалежності.  Традиційно такі масштабні акції організовує Асоціація Велосипедистів Києва – U-Cycle. Сьогодні усіх, хто приїхав на Майдан своїм двоколісним транспортом, пригощали кавою, круасанами та корисними інформаційними бюлетенями.  Зокрема, закликали усіх долучитись до флешмобу у соцмережах: #ДеНашіВелодоріжки. Метою якого є, звернути увагу керівництва міста на недостатнє фінансування програми велоінфраструктури міста. 

Такі акції для нас, це можливість показати, що велосипед - це повноцінний  міський транспорт, до того ж корисний та екологічний. За статистикою, середнє переміщення по Києву на одну людину - 8 кілометрів, це майже як від Оболоні до Центру.  Уявляєте, скільки було б користі, якби більшість киян пересіли на велосипеди, - розповів Богдан Лепявко, голова Асоціації Велосипедистів Києва (U-Cycle).

Не дивлячись на позитивну динаміку зросту (щороку кількість велосипедистів зростає на 40%) інфраструктура створюється дуже повільно. 

Наша головна мета не змінюється.  Ми прагнемо зробити зв′язну велоінфраструктуру - аби велосипедисти могли нерозривно мандрувати містом. Наприклад, з Троєщини в центр у ранкові будні громадським транспортом можна доїхати за півтори години, а велосипедом - за 40 хв, - зазначив Богдан Лепявко.

Традиційно під час акції проводились конкурси на кращий діловий аутфіт, наймасовішу корпоративну велоколону та інші. Загалом такі акції проводяться 3-4 рази на рік, от вже протягом 7 років.