Київські учні презентували стартапи

Київські учні презентували стартапи

Фестиваль стартапів «Class ідея» серед вчителів та учнів пройшов у столиці. Організатори: Департамент освіти і науки, Київський Палац дітей та юнацтва, КПНЗ «Київська Мала академія наук».


Мета заходу - виявлення найкращих стартап-проектів, стартап-ідей, які розв’язують конкретні проблеми та спрямовані на покращення громадського життя.

- Сьогодні тут представлено 108 стартапів. Щороку кількість ідей школярів зростає. Спочатку це було 50-60 стартапв. Дуже важливо, щоб поруч з такими талановитими дітьми були батькі, які зможуть їх підтримати, - розповідає Оксана Добровольська, директор Київського Палацу дітей та юнацтва.

Богдан Рак презентував дистанційний автодрон для ремонту шахт кабелів. Складається автодром з колес, камери, приводів, WI-FI-модуля, інфрачервоних датчиків тощо. Замовляв складові хлопець на «AliExpress». У планах п’ятикласника – вдосконалити дрон, щоб він не боявся води.


Анастасія Чирок презентує килимок зі старих футболок. За словами дівчинки, такий килимок стане прикрасою будь-якого інтер’єру. 


Учениці 9 класу Катерина Гаврищук та Дар’я Строкач презентують проект з розвитку бізнес-навичок підлітків. Дівчата планують знайти приміщення та спікерів-волонтерів, які навчатимуть підлітків віком 14-16 років азам підприємництва, допоможуть не боятися виступати на публіці. Далі під керівництвом кураторів підлітки матимуть змогу впроваджувати у життя свої проекти. Дівчата розповіли: їхня мета – дати молоді можливість повірити, що від них багато чого залежить у житті.


Ліцей міжнародних відносин презентував ляльок-мотанок. У планах - налагодити виробництво українських сувенірів та продавати їх чи дарувати закордонним гостям. 


Директор Департаменту освіти і науки Києва Олена Фіданян, яка відвідала захід та поспілкувалася з дітьми, розповідає:
- Це третій рік, коли ми запровадили таку «Class ідею». Тут багато привабливих дитячих розробок. Наприклад, ми зараз працюємо над зміною харчування у школах, тому мені дуже цікаво почути думку дітей. Школярі пропонують, що вони хочуть бачити у своїх їдальнях. Багато ідей спрямовано на ощадливий розвиток міста – зокрема щодо утилізації сміття. Сьогодні сюди завітали керівники підприємств та бізнесмени. Дуже важливо, щоб такі люди підтримували дитячі ідеї.