Навігатор на 18-те квітня: куди піти у Києві

Навігатор на 18-те квітня: куди піти у Києві

Cьогодні на вас чекають розповіді про науку, Індонезію та повоєнне життя Києва, святкування 455-річчя Шекспіра, зустріч з столичним скульптором, відкриття виставки аматора-електрика, знайомство з публікаціями Максима Рильського у газеті "Вечірній Київ", вечір одноактних балетів Київ модерн-балету та багато іншого.

ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ

Міжнародний день пам'яток і визначних місць відзначається щороку 18 квітня. Різноманіття культурної спадщини, її вразливість та необхідність ефективних зусиль заради її збереження – у фокусі тематики заходів цього дня. З цієї нагоди охочих запрошують на День відвідувача у Мистецькому арсенал. Будуть говорити про Мистецький арсенал як історико-архітектурну пам’ятку, про кримські археологічні пам’ятки, кургани, фортеці, колони та мистецтво, натхненне Кримом. Цього дня відбудуться екскурсії виставкою о 12:00, 15:00 та 18:00. Вхід вільний.
Графік роботи: 11.00 - 20.00
Також вхід для відвідувачів на територію Національного заповідника «Софія Київська» та об’єктів, що належать до його складу, буде безкоштовним. Це сам заповідник "Софія Київська", Кирилівська церква та музей "Золоті ворота".

ВЕЧІР ПІЗНАВАЛЬНИЙ: наука, мандрівки, Шекспір

Публічна дискусія «Сила знань: наука рухає світ»

Чим може наука бути корисною економістам? Як наукові статті змінюють наше щоденне життя? Чим займаються сучасні науковці? Поговорять під час публічної дискусії у рамках KSE Career Week. Також окреслять невід’ємні навички, без яких неможливо досягти хороших результатів у науці.

Коли: о 19.00
Де: Kyiv School of Economics, вул. Дмитрівська 92-94, 
Вхід вільний, реєстрація 

Індонезія - сімнадцять тисяч островів

12 морів, 2 океани, величезна кількість безлюдних островів з рідкісними мешканцями - морськими циганами або папуасами. 300 мов, багатий вибір релігій на будь-який смак, можливо, найживіші в світі корали. Ще 76 діючих вулканів, на майже кожен з яких можна зійти, а на одній горі, на екваторі, навіть буває сніг. Про це і набагато більше розкаже спікер Орест Білоус. 

Коли: о 19.00
Де: Діловий центр "Леонардо", вул. Богдана Хмельницького, 17/52
Вартість квитка: 150 грн.

Мистецька акція до 455-річчя Вільяма Шекспіра

У програмі:
- Музика і пісні на вірші великого англійця;
- Поезія Шекспіра і на шекспірівську тематику англійською та українською мовами;
- Розповідь про постать британського генія та інші сюрпризи.

Коли: о 17.00
Де: Музей Максима Рильського, вул. Максима Рильського, 7 
Вартість: за вхідним квитком до музею

ВЕЧІР З МИСТЕЦВОМ: суперформалізм та скульптури

Artist talks з Олексієм Золотарьовим

Роботи Олексія можна побачити не лише на виставці та на «Скульптурній лабараторії» на другому поверсі М17, а й на вулицях міста — наприклад, «Грушу» на Позняках та «Рух супрематизму» біля станції метро Шулявська. Поговоримо про роль художника у розвитку міського середовища, про красу та характер, про компроміси та категоричність, про індивідуалізм та командну роботу.

Коли: о 19.00
Де: M17 Contemporary Art Center, вул. Антоновича 102-104
Вартість квитка: 100 грн, 70 грн для студентів, пенсіонерів та школярів

Віктор Міняйло «Суперформалізм»

Віктор Міняйло за фахом електрик, працює в ІТ-компанії. Малювати навчився самостійно, все життя створює картини у стилі абстракціонізму. У творчому арсеналі Віктора понад 300 робіт. Художник супроводжує твори короткими описами про те, коли і за яких обставин виник задум картини. 

Коли: о 19.00
Де: Дім "Майстер Клас", вул. Богдана Хмельницького, 57Б
Вхід вільний

ВЕЧІР В КІНО: церква і політика

«З божої волі» – спеціальний показ з Андрієм Алферовим

Показ драми «З божої волі» Франсуа Озона, лауреата Гран-прі журі Берлінського кінофестивалю. Фільм заснований на реальних подіях та розповідає про багаторічне замовчування випадків сексуального насилля над дітьми у французькій католицькій церкві.    Стрічку представить кінокритик та ведучий Андрій Алферов, який проведе скайп-інтерв'ю з композитором стрічки Євгеном Гальпєріним. Фільм демонструється мовою оригіналу (французька) з українськими субтитрами.

Коли: о 18.50
Де: Кінотеатр «Жовтень», вул. Констянтинівська, 26,
Вартість квитка: 120 грн.

Кінопоказ фільму Філіпа Фалардо "Моя інтернатура в Канаді"

З нагоди Національного дня Кіно Канади Посольство Канади презентує і запрошує на перегляд фільму Філіпа Фалардо 2015 року. Незалежний політик у вирі парламентських подій має покладатися на свого інтерна з Гаїті аби той допоміг йому маневрувати скрізь складнощі життя на Парламентському пагорбі. 

Коли: о 19.30
Де: кінотеатр "Ліра", вул. Вел. Житомирська, 40
Вхід вільний (за попередньою реєстрацією)

ВЕЧІР КНИЖКОВИЙ: Рильський-репортер, читацький клуб та повоєнне життя Києва

Рильський як блогер. Презентація книги прози Poeta Maximus

Презентація збірки вибраної публіцистики, есеїстики та прози Максима Рильського. Починаючи від ранніх ідилій та фантазій 16-18-річного юнака, надрукованих в часописі «Українська хата» до майже чотирьохрічного циклу «Вечірніх розмов» 1960-х у газеті «Вечірній Київ» на теми, що хвилювали суспільство. Рильський виявив себе палким публіцистом у роки війни, вибагливим і невтомним літописцем у мирний час. Завжди перебував у вирі життя, серед людей, яких любив пристрасно і щиро. 

Коли: о 17.00
Де: Національний музей літератури України, вул. Б.Хмельницького, 11
Вхід вільний

Читацький клуб ЛітАкценту «Брітт-Марі була тут» Фредріка Бакмана

Зустріч буде присвячено роману «Брітт-Марі була тут» Фредріка Бакмана Поговорять про дорослі казки Фредріка Бакмана; анти-Догвілль: місто Борг і його мешканці,  не тільки детективи, не тільки драми, не тільки лагом: як скандинави завоювали книжковий ринок;  «несерйозна література»: чи має Бакман шанси потрапити в канон;  читання як терапія: чому ми читаємо Бакмана, коли в нас не весь Гайдеґґер прочитаний?

Коли: о 18.30
Де: книгарня "Є", вул. Лисенка, 3
Вхід вільний

Презентація  книжки Сергія Єкельчика «Повсякденний сталінізм. Київ і кияни після Великої війни»

Книгу сучасного канадського історика, випускника історичного факультету КНУ, присвячено історії Києва 1943–1953 років, від повернення радянської влади до смерті Сталіна. Автор розглядає щоденне політичне життя Києва та киян в останнє десятиліття сталінського режиму: урочисті мітинги й демонстрації, вибори й політінформації, купівлю облігацій і зобов’язання виконати план до свят.

Коли: о 18.00
Де: КНУ ім. Шевченка, вул. Володимирська, 60
Вхід вільний

«Kиїв Модерн-балет». Вечір сучасної хореографії

В першому відділі - одноактні балети "Нерозлучники" на музику Г.Малера та Дж.Пуччіні. Дивертисмент та "Дерево не може втекти" на музику П.Васкса, Дж.Кейджа, Е.Гренета.
«Con tutti i strumenti», який є другим відділом вечора сучасної хореографії , за своєю суттю – творча лабораторія. Окрім мініатюр у постановці Раду Поклітару, будуть показані роботи артистів театру, які дебютують у якості хореографів на великій сцені.

Коли: о 19.00
Де: КМАТОБ, вул. Межигірська, 2
Вартість квитків: 140-500 грн.