Реєстрація за 1 день: нові онлайн-сервіси допоможуть у будівництві

Реєстрація за 1 день: нові онлайн-сервіси допоможуть у будівництві

Уряд спростив оформлення документації у будівництві, запровадивши реєстрацію декларації про готовність об’єкта до експлуатації через онлайн-кабінет - за 1 день замість 10-ти. Такий порядок  сприятиме покращенню бізнес-клімату в Україні та підвищенню позиції у рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business за компонентом “Отримання дозволів на будівництво”.

Про це повідомляє офіційний портал Кабінету Міністрів.

- Сьогодні реєстрація декларації про готовність будівельного об’єкта до експлуатації здійснюється протягом 10-ти робочих днів з дня її подання. Відповідною постановою КМУ запроваджується електронний кабінет забудовника, завдяки якому вже найближчим часом це можна буде зробити всього за 1 день шляхом подання декларації он-лайн, - повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Лев Парцхаладзе.

- Це не лише зменшить час на оформлення документа, а й мінімізує будь-які корупційні прояви і впливи чиновників на прийняття рішень. Завдяки цим дерегуляційним змінам у будівельній галузі, Україна зможе піднятися у рейтингу Doing Business, - відзначив він.

Новий порядок оформлення документації прописаний у постанові Деякі питання дерегуляції господарської діяльності, яку прийняв Кабінет Міністрів. Механізм функціонування електронного кабінету найближчим часом розробить Мінрегіонбуд.

За даними Кабміну, нині Україна — одна з лідерів серед 190 країн за темпами зростання у рейтингу Doing Business. У загальному рейтингу країна посідає 71 сходинку. А за показником Отримання дозволів на будівництво за 2 роки покращила позицію у кілька разів, піднявшись зі 140-го на 30-те місце.

За підрахунками експертів Світового банку, один пункт у загальному рейтингу Doing Business дає можливість додатково залучити в економіку країни близько 600 млн доларів інвестицій.

Довідка. Світовий банк розраховує індекс Doing Business з 2003 року за такими критеріями, як легкість відкриття нового бізнесу, отримання дозволів на будівництво, реєстрація власності, отримання позики, захист прав інвесторів, сплата податків тощо. Це результат щорічного дослідження, що оцінює простоту ведення підприємницької діяльності.