Для зручності немовлят: у всіх громадських закладах будуть сповивальні столики

Для зручності немовлят: у всіх громадських закладах будуть сповивальні столики

Вже з квітня при проектуванні всіх громадських закладів необхідно обов’язково передбачати сповивальні столики для немовлят. Відповідна норма міститься у нових ДБН “Інклюзивність будівель і споруд” і має застосовуватися як для нового будівництва, так і для реконструкції об’єктів.

Про це повідомляє офіційний портал Кабінету Міністрів.

- Сповивальні столики у кожному громадському закладі — тепер це буде реальністю, бо в нових ДБН щодо інклюзивності чітко прописано, що у туалетах в усіх громадських закладах мають обов’язково проектуватися зручні сповивальні столики, - повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Лев Парцхаладзе.

- Вони будуть розміщуватися в окремих санітарних приміщеннях для маломобільних груп населення, у тому числі, людей з інвалідністю, поруч із туалетами загального користування, - розповів він.

Такими санітарними приміщеннями зможуть також користуватися люди з інвалідністю із супроводжуючими особами різних статей, батьки з маленькими дітьми протилежних статей та інші маломобільні групи населення.

Згідно з ДБН, площа санітарного приміщення, облаштованого сповивальним столиком, має бути 6-9 кв.

Також ці приміщення повинні мати аварійну (тривожну) сигналізацію та систему оповіщення з врахуванням потреб осіб з інвалідністю із порушеннями зору та слуху.

Ця норма прописана у нових ДБН щодо інклюзивності, і посилання на неї буде міститися в усіх інших ДБН, які відповідають за проектування громадських закладів: культури, дозвілля, харчування тощо.

Довідка. Нові ДБН розроблені ПАТ “КиївЗНДІЕП” на заміну діючих ДБН В.2.2-17:2006 “Будинки і споруди. Доступність будинків і споруд для маломобільних груп населення”. Вони адаптовані до європейських норм та містять наочні приклади, як це має виконуватися на практиці.

Нагадаємо, відтепер усі споруди робитимуть інклюзивними за універсальним дизайном