Навігатор на 17-те квітня: куди піти у Києві

Навігатор на 17-те квітня: куди піти у Києві

Сьогодні на вас чекають біографічна вистава про дружину Івана Франка, хіти від хору "Хрещатик", розповідь про заповідник "Асканія-Нова", відкриття виставки живопису та скульптури та багато іншого. 

Святкування ювілею Романа Коваля

Творчий вечір Романа Коваля з нагоди його 60-ліття та 30-ліття громадсько-політичної діяльності.  Ювіляр - письменник, краєзнавець, дослідник історії Визвольної боротьби українського народу першої половини XX століття. Виступлять народні артисти України Галина Яблонська і Тарас Компаніченко, заслужені артисти України Тарас Силенко і Кирило Стеценко, лідер гурту “Тінь Сонця” Сергія Василюк, лауреат Національної премії ім. Тараса Шевченка Володимир Недяк та інші визначні діячі української культури. 

Коли: о 18.00
Де: колонна зала Київської міської ради, вул. Хрещатик, 26, 2-й поверх.
Вхід вільний

ЦІКАВІ ЗУСТРІЧІ: директор заповідника та французька письменниця

Зустріч із директором «Асканія-Нова» Віктором Гавриленком

Зустріч з одним із героїв фільму Андрія Литвиненка «Заповідник Асканія» – директором Біосферного заповідника «Асканія-Нова» Віктором Гавриленком. Гість розкаже про історію установи, яка у цьому місяці святкує сторіччя, а також про її нинішні проекти та потреби. Фільм «Заповідник Асканія» є не лише художнім висловлюванням, а й привертає увагу до проблем збереження природи в Україні. Ще тисячу років тому 40% нашої території було вкрито степом, а на сьогодні з них лишилося всього 3%. Саме в «Асканія-Нова» знаходиться єдина ділянка степу, якої ніколи не торкався плуг та сільськогосподарська техніка. У цьому, а також у різноманітті тутешньої фауни, полягає унікальність заповідника. Втім, якщо українці продовжать ставити швидкоплинні комерційні інтереси вище природоохоронних, то й цю перлину ми втратимо.

Коли: о 19.00
Де: Національний науково-природничий музей НАН України, вул. Богдана Хмельницького, 15
Вхід вільний, реєстрація 

Зустріч із письменницею Сільві Ґранотьє

Сільві Ґранотьє має одразу чотири професії - акторки, письменниці, сценаристки та перекладачки. Події її детективних романів відбуваються у Парижі та у департаменті Крез, який вона добре знає. Її радіо-п’єса за романом Чарльза Діккенса “Великі сподівання” нещодавно була записана на радіо France Culture. В романі “Ідеальний світ”, що вийшов у березні у видавництві Albin Michel, знову головним персонажем є адвокат у кримінальних справах Катрін Монсіні, яку переслідує загадка вбивства її матері: дитиною вона його бачила на власні очі, а злочинець так і не був знайдений. Як пише сама авторка про свій новий роман: “Ідеальний світ - це мрія, яка може перетворитися на кошмар, якщо вас спіткає нещастя у нього повірити”.

Коли: о 19.00
Де: Дім "Майстер Клас", вул. Богдана Хмельницького, 57Б
Вхід вільний

ВЕЧІР В КІНО: показ та обговорення фільму «Іній»

В рамках програми Нове українське кіно покажуть воєнну драму литовського режисера Шарунаса Бартаса «Іній» (2017).  Головний герой фільму — литовець Рокас, якому випадає несподівана можливість побувати в Україні та побачити справжню війну. Разом із гуманітарним конвоєм він прямує з Литви на схід України та потрапляє у так звану «сіру зону» між Україною та непідконтрольними територіями.

Коли: о 19.00
Де: 6-й поверх PinchukArtCentre, вул. Велика Васильківська/Басейна, 1/3-2
Вхід вільний, реєстрація 

ВЕЧІР В ТЕАТРІ: Подружжя. Біографічна вистава

Біографічна вистава за листуванням Івана Франка із Ольгою Хоружинською.Ідея та сценічне втілення — Роман Веретельник.
1885 року, в Києві, на вулиці Фундуклеєвській, нині Богдана Хмельницького познайомили Івана Франка із Ольгою Хоружинською — його майбутньою дружиною. Доля означила їм спільний подружній шлях довжиною у 30 літ... Вони мали трьох синів та одну дочку...
Листи Ольги Хоружинської до Івана Франка були вперше розшифровані та надруковані лише на початку 2000-х.

Коли: о 19.00
Де: Національний Центр Театрального мистецтва ім. Леся Курбаса, вул. Володимирська, 23в
Вартість квитків: 80 грн., студентам 40 грн.

ВЕЧІР З МИСТЕЦТВОМ. Діалог. Вернісаж виставки

Живопис Олександри Кирилової — це фактурно-колористичний тревелог, загострено емоційна і суб'єктивна фіксація вражень від реальних чи уявних подорожей в просторі і часі. Топографія цих мандрів звична для художника/інтелектуала/туриста нового часу — Венеція, Мадрид, Версаль, Північна Африка тощо. 
Скульптор Костянтин Синицький, працюючи з композиційним мотивом чоловічої/жіночої фігури, він інтерпретує його іронічно: то позбавляє фігуру голови, замінюючи останню маскою, то незграбно вкладає її долі. Можливо, таким чином художник рефлексує з приводу втрати ціннісних орієнтирів і суспільством, і мистецтвом зокрема. 

Коли: о 18.30
Де: "Хлібня", Національний заповідник «Софія Київська», вул. Володимирська, 24
Вхід вільний

ВЕЧІР МУЗИЧНИЙ: китайці в філармонії, сучасна академічна музика та хіти за 50 років 

Китайсько-українська програма в філармонії

В програмі концерту: Ляо Йонг – Увертюра «Танець прикордонної фортеці»,  М. Брух – «Kol Nidrei» (адажіо для віолончелі з оркестром),  Тан Дун – Концерт «Тигр, що підкрадається» для віолончелі, ударних і камерного оркестру, С. Рахманінов - Симфонія № 2 мі мінор, тв. 27. Виконує Національний заслужений академічний симфонічний оркестр України, диригент – Фан Тао (Китай), соліст – Цзяпен Ніе (віолончель,  Китай).

Коли: о 19.00
Де: Національна філармонія України, вул. Володимирський узвіз, 2
Вартість квитків: 70-300 грн.

ХІТИ космічної ери

У програмі «Хіти космічної ери 1956 – 2016» - найрізноманітніші пісенні стилі і жанри: соул, джаз, блюз, фолк-рок, рок-балади, поп-латино, ритм-енд-блюз, хард-рок, госпел, нью-ейдж, симфо-рок, пост-гранж, навіть – альтернативний рок. Виконує хор "Хрещатик" та інструменталісти.

Коли: о 19.00
Де: Палац культури "Більшовик", проспект Перемоги, 38
Вартість квитків: 80-180 грн.

Дослідження білого

Перший з серії концертів камерної сучасної академічної музики Kyiv Contemporary Music Days у 2019. Головний дослідник − український контрабасист, що вже декілька років займається розвитком традиції гри на контрабасі соло та просуванням сучасної музики в Україні − Назарій Стець. У стінах Центру Довженка він виконає програму, усі твори якої є українськими прем’єрами. Прозвучать твори: італійців Сальваторе Шарріно − “Esplorazione del bianco” (1986) та Стефано Скоданіббіо − “Due pezzi brillanti” (1985), “Alisei” (1986); українця Леоніда Грабовського − “Глас-1” (1990); американця Елліотта Картера − “Figment III” (2007); фінна Теппо Хаута-ахо − “Pizz-song” (2014).

Коли: о 20.00
Де: Сцена 6, вул. Васильківська, 1
Вартість квитків: 200 грн.