Понад 100 млн грн податків сплатили власники нерухомості: скільки у Києві

Понад 100 млн грн податків сплатили власники нерухомості: скільки у Києві

У поточному році фізичні особи-власники об'єктів нерухомого майна сплатили до місцевих бюджетів 107 млн грн податку на нерухомість, що на 45 млн грн більше, ніж за аналогічний період минулого року. Найбільше в Україні цього податку було сплачено у Києві та Київській області – загалом з початку року 84 млн грн (32 млн грн – у столиці та 52 млн грн – у Київській області).

Про це повідомив офіційний сайт ДФС з посиланням на прес-службу відомства.

- Станом на 10 квітня  поточного року громадянами вже сплачено до місцевих бюджетів 107 млн грн податку на нерухомість, що більше аналогічного періоду минулого року на 45 млн грн. Найбільші суми нарахувань податку обліковуються по ГУ ДФС у Дніпропетровській – 56 млн грн, Київській – 52 млн грн, Львівській – 28 млн грн, Донецькій – 25 млн грн областях та у м. Києві – 32 млн гривень, - говориться у повідомленні.

За даними ДФС, було сформовано близько 377 тис. податкових рішень-повідомлень з податку на нерухоме майно (відмінне від земельної ділянки), що на 23 тис. більше за аналогічний період минулого року. До сплати було визначено податку на загальну суму понад 397 млн грн, що на 134 млн грн більше аналогічного періоду минулого року.

- Нагадаю, що фізичними особами податок сплачується протягом 60 днів з моменту вручення податкового повідомлення-рішення, – зазначив начальник відділу адміністрування податку на нерухоме майно фізосіб Департаменту податків і зборів з фізичних осіб ДФС Володимир Гуцуляк.

Посадовець також нагадав, що цього року податок на нерухомість платники сплачують за 2018 рік за ставками, які були законодавчо визначені у цей період.

Так, податок нараховується на загальну площу об'єкта житлової та нежитлової нерухомості. Ставки податку встановлювалися рішеннями місцевих рад.

При цьому пільгові розміри майна, на які не застосовується ставка податку, складають:

  • для квартири/квартир незалежно від їх кількості - 60 кв. метрів;
  • для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості - 120 кв. метрів;
  • для різних типів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), - 180 кв. метрів.

Нагадаємо, скільки податків сплатили українці за елітні авто.