Сквер чи хмарочос: у центрі столиці йде війна за землю

Сквер чи хмарочос: у центрі столиці йде війна за землю

Центральній частині столиці потрібен тихий сквер, а не стометровий монстр. У Київраді вже хочуть розірвати договір оренди землі, укладений з ТОВ «Піріт».

Орендне питання розглядали на засіданні постійної комісії з питань містобудування, архітектури та землекористування.

Представник Голосіївського району, якому надали слово для виступу, запропонував розірвати договір аренди із київським забудовником.

Згідно з документацією, ТОВ «Піріт» повинно збудувати офісний центр з підземним паркінгом і дитячим спортивним майданчиком на Антоновича, 136-138.

Проте місцеві мешканці стверджують, що йдеться про будівництво 33-поверхівки.

Зважаючи на гострі суперечки, «антиорендний» проект не набрав необхідної кількості голосів (його перенесли «на потім»).

Громадські активісти продовжують воювати проти забудовника. Вони сподіваються на підтримку екологічної комісії та рішення Київради.

За словами місцевих жителів, поява 100-метрового монстра суперечить державним будівельним нормам (ДБН) і може пошкодити капітальні конструкції сусідніх будинків.

Заїзди до нового хмарочоса пролягатимуть через прибудинкову територію сусідньої висотки, що є грубим порушенням права володіння ОСББ «Акон-140».

Скандальне будівництво заплановано поблизу річки Либідь, що може призвести до зміни руху підземних вод і затоплення підвалів існуючих багатоповерхівок.

На даний момент земельна ділянка занедбана й завалена сміттям. Вона огороджена будівельним парканом, обросла деревами та чагарниками.

Через протести киян ТОВ «Піріт» навряд чи зможе реалізувати свої плани найближчим часом...