Гранти на кліматичні інновації отримали 5 компаній: скільки дав ЄБРР

Гранти на кліматичні інновації отримали 5 компаній: скільки дав ЄБРР

5 українських стартапів отримали гранти на загальну суму 100 000 євро за 5-ю хвилею програми "Кліматичні Інноваційні Ваучери", яку проводять Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) та ЄС.

Про це “Вечірньому Києву” повідомила прес-служба інноваційного парку UNIT.City.

- 5 українських стартапів отримали гранти сумою €100 тис. Серед переможців V хвилі програми "Кліматичні Інноваційні Ваучери" — наш резидент Delfast (електровелосипед-гіннесівський рекордсмен), - говориться у повідомленні.

За інформацією UNIT.City, компанії отримали гранти на втілення наступних проектів:

- Delfast — сертифікація електровелосипедів, патентування, технічні та функціональні вдосконалення.

- Integro-SD — автоматизація виробництва органічних добрив з курячого посліду за власною технологією; сертифікація.

- “Інтегральні комплексні системи” — бездротова система двосторонньої передачі даних і керування енергоспоживанням з підвищеною дальністю дії та мінімальними енерговитратами.

- ІОТ ТРЕЙД — розробка програмного забезпечення для «розумного» хаба, що керує мережею сенсорів та терморегуляторів у житловій та комерційній нерухомості.

- Оболонь Оіл — підготовка до серійного виробництва мобільних установок для переробки полімерних відходів в альтернативні види пального.

Усі компанії, крім “Оболонь Оіл”, мають свої офіси у Києві.

Довідка. Компанія Delfast є резидентом інноваційного парку UNIT.City та збирає кошти для вдосконалення розробки власних електричних велосипедів.  Їх топова модель має рекордний запас ходу у 380 км з однієї зарядки.

Спочатку компанія займалась лише сервісом оперативної та екологічної кур'єрської доставки на за 1 годину в будь-яку точку міста, яка здійснювалась на електровелосипедах. Потім почала виготовляти власні байки. Стартап був запущений в листопаді 2014 року підприємцем Данилом Тонкопієм у партнерстві з Сергієм Денисенко.

Програма “Кліматичні Інноваційні Ваучери” започаткована в рамках програми ЄБРР Центр передачі технологій і фінансів у сфері зміни клімату (FINTECC) за фінансування Європейського Союзу. В Україні її впроваджує ГО Greencubator. Україна є першою з країн, де запрацювала ця програма ЄБРР. Протягом першого етапу її реалізації 31 українська компанія отримала грантове фінансування на загальну суму 1 млн євро.

Нагадаємо, скільки мільйонів євро дадуть поляки на українські стартапи.

Фото - UNIT.City та сайт Програми Інноваційних ваучерів.