До Великодня в Пирогові підготували святкові інтер'єри різних регіонів

До Великодня в Пирогові підготували святкові інтер'єри різних регіонів

В Національному музеї народної архітектури та побуту України 19 квітня стартує виставковий проект "Україна Великодня". Увазі відвідувачів будуть представлені святкові інтер'єри з Наддніпрянщини, Полтавщини та Карпат.

В народі початком великодніх свят вважали Великий або Страсний четвер. До цього дня господарі старалися закінчити важку роботу в полі і городі, побілку хати, дівчата мусили вивершити писанки, у четвер починали пекти паски… Свята надходять!


Всіх охочих запрошують відвідати прибрані до Великодня хати з різних регіонів Украіни і дізнатися більше, як відзначали і готувалися до цього найбільшого християнського та народного свята наші пращури.


Ви зможете побачити: регіональне розмаїття традиційних великодніх атрибутів – пасок і писанок, оздоблених давніми сакральними орнаментами – символами життєдайних сил природи, що прокидаються навесні; старовинні предмети домашнього вжитку, які використовувалися на Великдень – свічники, рушники, дерев’яні та керамічні пасківники, тарелі та святковий одяг.


Експозиція «Наддніпрянщина», хата з с. Яснозір'я Черкаської області;
Експозиція «Полтавщина», хата з с. Попівка Полтавської області;
Експозиція «Карпати», хата з с. Рекіти Закарпатської області.

Коли: з 19 квітня по 13 травня з 10.00 до 17.00 щодня, окрім вт. і ср.
Де: Національний музей народної архітектури та побуту України, вул. Академіка Тронька
Вхід за квитками до музею