На яких умовах орендували кінотеатр “Київ”

На яких умовах орендували кінотеатр “Київ”

Новий орендар кінотеатру “Київ” має здійснювати прем’єрні покази фільмів українського виробництва та надавати значну увагу популяризації українського національного кінематографу, який має складати не менше 30% від загального репертуару. 

Про це нагадали у комісії із проведення конкурсу на оренду кінотеатру.

- Кінотеатр “Київ” - це перлина столиці, і знаковий для всіх киян кінотеатр,..тому для нас є важливим зберегти його унікальність, його глядача, а отже — фестивальний профіль. Міська влада спільно з громадськістю, а також за рекомендаціями Департаменту культури прописала умови конкурсу так, аби за кінотеатром у подальшому було збережено його фестивальне та арт-хаусе спрямування, - відзначив заступник голови КМДА Володимир Слончак.

Згідно із додатковими умовами конкурсу, новий орендар має забезпечити виконання певних вимог:

- Кінотеатр має продовжити свою роботу у форматі фестивального центру столиці, співпрацюючи з найбільшими міжнародними кінофестивалями, в тому числі КМКФ “Молодість”, DocuDays, КРОК, Одеський міжнародний кінофестиваль, KISFF та іншими.

- Особливу увагу новий орендар має приділяти освітнім та дитячим програмам, зокрема, частина заходів має носити благодійний характер, адресований незахищеним верствам населення та дітям з багатодітних, малозабезпечених родин тощо.

- Орендар має активно співпрацювати з посольствами та культурними центрами країн світу, з метою регулярного проведення фестивалів національного кіно цих країн. Здійснювати покази артхаузного кіно.

- Потрібно забезпечити вільний доступ до кінотеатру глядачів з обмеженими можливостями, облаштувати для цього пандуси на сходах та спеціальні вбиральні.

- Передбачити максимально ефективне використання площ кінотеатру для облаштування там культурно-мистецьких просторів та надання супутніх послуг (офіс кінофестивалю, коворкінг, конференц-зали, семінари та розвиваючі програми, поп-корн-бар, кафе).

- Протягом 30 днів з моменту підписання договору оренди необхідно забезпечити публічне обговорення планів роботи кінотеатру та міжнародних програм у ньому.

Новий договір оренди передбачає, що протягом терміну його дії, який становить 10 років, Київрада не буде приймати рішення щодо приватизації цього об’єкту.

- Я переконаний, що при розумному господарюванні є всі можливості зробити роботу кінотеатру ефективною для містян, покращити його стан, і особливо - зберегти його самобутність, - відзначив Володимир Слончак.

Нагадаємо, конкурсна комісія Департаменту комунальної власності складалась із семи осіб, у тому числі - трьох депутатів міської ради-членів постійної комісії Київради з питань власності.

Як повідомляв “Вечірній Київ”, конкурс на право оренди виграла компанія “Ciнема-Центр”, основним напрямом діяльності якої є демонстрація кінофільмів. Компанія вже має у Києві один кінотеатр, розташований у ТРЦ “Оушен Плаза”.