Ціна зросла у 4 рази: як боролися за право оренди кінотеатру “Київ”

Ціна зросла у 4 рази: як боролися за право оренди кінотеатру “Київ”

Конкурс на право оренди кінотеатру “Київ” пройшов у Київській міській державній адміністрації у форматі відкритого аукціону, в якому взяли участь чотири комерційні компанії та одна громадська організація. Серед учасників були ТОВ “Планета Кіно”, ТОВ “Сінема-Центр”, ТОВ “Сантіні Ф’южн”, ПрАТ “Мультіплекс-Холдинг” та ініціатор конкурсу - громадська організація “Фонд “Молодість”. У підсумку, переможцем було визнано ТОВ “Сінема-Центр”.

Про це повідомили у комісії із проведення конкурсу.

- Переможцем конкурсу з ціною 2 млн 119 тисяч 253 гривні визнано “Сінема-Центр”. Ми вас вітаємо та запрошуємо для підписання договору та розвитку нашого найкращого кінотеатру. Дякуємо від міста всім учасникам конкурсу, - наголосив заступник голови КМДА Володимир Слончак.

За інформацією комісії, від усіх учасників надійшли заяви та підтвердження оплати авансової орендної плати за 4 місяці. Переможця було визначено за критерієм найбільшої запропонованої орендної плати за перший (базовий) місяць оренди.

Торги розпочалися зі стартової ціни орендної ставки у розмірі 569,253 тис. грн/місяць (без ПДВ). Комісія по черзі приймала ставки від кожного з п’яти учасників. Крок аукціону становив 50 тис. грн. Після першого кола підвищення ставок пропозиція збільшилась до 769,253 тис. грн/місяць. Після другого кола — до 1,019 млн грн/місяць.

На третьому колі, на ціні у 1,069 млн грн, із аукціону вибув учасник під номером 1, який відмовився надалі підвищувати свою ставку. Надалі за право оренди змагались чотири учасники.

На четвертому колі аукціону ціна зросла до 1,419 млн грн, на п’ятому — до 1,619 млн грн, на шостому - до 1,819 млн грн/місяць.

На сьомому колі, коли пропозиція збільшилась до 1,919 млн грн/місяць, боротьбу припинив учасник під номером 3. Цей раунд зупинився на ціні 1,969 млн грн/місяць.

У наступному колі боротьба точилася вже між трьома учасниками — під номерами 2, 3 та 5. Коли конкурсна пропозиція зросла до 2,069 млн грн, вибув учасник під номером 3, а двоєінших згодилися на цю ціну.

Далі ставка підвищилась до 2,119 млн грн, учасник під номером 2 згодився на неї, а учасник під номером 5 — не зміг надалі збільшити розмір пропозиції.

Після того, як суперник відмовився від продовження боротьби, переможцем було визнано учасника під номером 2 - ТОВ “Сінема-Центр”, яке запропонувало за оренду кінотеатру найвищу ціну — 2 119,253тис. грн/місяць.

Таким чином, у ході аукціону вартість оренди збільшилась майже у 4 рази, порівняно зі стартовою.

За інформацією Департаменту комунальної власності КМДА, будівля, у який розташований кінотеатр, має 3 поверхи, а також цокольний поверх та підвал, її загальна корисна площа становить 7,376 тис. кв. м. Вартість будівлі за адресою вул. Велика Васильківська, 19-А, визначена у розмірі 170,776 млн грн (без ПДВ).

Довідка. За інформацією ЗМІ, засновниками ТОВ “Ciнема-Центр”, основним напрямом діяльності якого зазначена демонстрація кінофільмів, є колишні співвласники телеканалу “1+1” Олександр Роднянський та Борис Фуксман. Наразі компанія має один кінотеатр у Києві, що розташований за адресою вул. Антоновича, 176 (ТРЦ “Оушен Плаза”).

Фото - КМДА