Навігатор на 16-те квітня: куди піти у Києві

Навігатор на 16-те квітня: куди піти у Києві

Сьогодні на вас чекають корисні лекції про те, як не відкладати життя на потім і знайти роботу своєї мрії, музичний вечір, присвячений Баху та його синам-композиторам, показ фільму "Том Сойєр" 1937 року, знайомство з молодим київським режисером, вистава про легендарну співачку та багато іншого. 

ВЕЧІР ПІЗНАВАЛЬНИЙ: причини прокрастинації, робота мрії та магія українців

Забудь про прокрастинацію! Як почати рухатись вперед

Психологи розкажуть про те, чому ми відкладаємо життя на потім та чим це обумовлено, про причини та мотиви прокрастинації, як підвищити особисту ефективність, що таке насправді "сила волі" і як її можна прокачати. А ще про те, що керує нашою продуктивністю та як перепрограмувати себе на дії.  В рамках заходу презентують книжку Бенджаміна Гарді «Не примушуй себе. Альтернатива силі волі».

Коли: о 18.30
Де: Книгарня "Є", вул. Лисенка, 3
Вхід вільний

Лекція:"Магія і побут українців: житло, одяг, спілкування"

На авторській лекції  Роман Савчук, який понад 20 років збирав матеріали по традиційним вченням та практикам як Сходу, так і України, розкаже про незвичні речі з наукової точки зору Українські «замовляння» - чому не молитва? До кого звертались предки? «А що то за вузлики?» - мотанки, вузлики, код вишиванки, прикраса інструментів. Що, де й чому повинно лежати в українській хаті?

Коли: о 19.00
Де: Контрактова площа, 7
Вартість квитків: 180 грн.

Робота мрії або як зрозуміти, чим займатися далі

Якщо людина протягом 9 місяців зайнята на невідповідній їй роботі, у неї може бути більш високий рівень депресії і більш низький рівень мотивації, ніж у її однолітків. Причому навіть у тих, у яких взагалі немає роботи. На лекція фахівець з профорієнтації Анна Різниченко розвінчає міфи про покликання, дасть практичні вправи, які допоможуть вибрати кар'єрну стратегію і визначити професійні інтереси, свої сильні сторони та порадить інструменти, за допомогою яких можна побудувати дорожню карту майбутнього професійного розвитку.

Коли: о 19.30
Де: Mezzanine, вул. Нижньоюрківська, 31 
Вартість квитка: 250 грн.

ВЕЧІР МИСТЕЦЬКИЙ: графіка словацького художника та шедеври Флоренції

«Lightcatchers» Кароль Фелікс

Виставка переможця Трієнале Малих Форм Графіки «Intaglio» словацького художника Кароля Фелікса. Назву виставки можна перекласти як «Ловці Світла». Світло завжди цікавило митця  як важлива частина реальності, символ життя та позитивна енергія. Його роботи в техніках глибокого друку і цифрової графіки стали результатом роздумів про природу і таємницю світла. У світогляді Кароля Фелікса таємниче і недоступне для раціонального аналізу є невід’ємною і вражаючою частиною усього візуального мистецтва.

Коли: о 19.00
Де: Центр сучасного мистецтва «Білий Світ», вул. Пушкінська, 21а
Вхід вільний

Шедеври Флоренції. Музеї світу

Ще одна мистецька столиця Італії, без якої у ХІV столітті не було б того, що ми тепер називаємо Відродженням, і нині вважається одним з найгарніших міст світу.  Її галереї та музеї здебільшого демонструють предмети мистецтва, за якими вивчають мистецтво - галерея Уфіцци і палаццо Пітті, каплиця Медічі й Дім Мікеланджело стали місцями постійної присутності туристів з усього світу. Лекція відкриє особливі місця Флоренції, у яких залишилась атмосфера минулих століть, де можна побачити і відчути патину часу, найвидатніші твори мистецтва і будівлі, які сформували уявлення про класику. Спікерка - мистецтвознавиця Діана Клочко.

Коли: о 19.00
Де: INVERIA flow space, вул. Володимирська, 49А
Вартість: 500 грн.

ВЕЧІР МУЗИЧНИЙ: родина Бахів та юні віртуози

Бах і його сини. Лекція-музичний вечір з Олександром Пустовітом

Йоганн Себастьян Бах - великий композитор і видатний органіст - був одружений двічі і мав двадцять дітей, з яких четверо стали видатними композиторами. Кожен з чотирьох дітей Й.С.Баха - яскрава творча індивідуальність, але жоден з них не схожий на батька. Бах-батько - великий поліфоніст- працював в першій половині сторіччя, його сини - в другій. Долі їх склалися дуже по-різному, і музику кожен з них теж писав по-своєму. Вечір присвячений двом абсолютно різним музичним всесвітам вісімнадцятого століття, життєвій дорозі і творчій спадщині чотирьох синів великого батька в форматі лекції з живим виконанням.

Коли: о 19.00
Де: INVERIA flow space, вул. Володимирська, 49А, 
Вартість квитка: 450 грн.

Я-Віртуоз!

Твори Альбіноні, Гріга, Вебера, Сарасате прозвучать у виконанні юних віртуозів у супроводі Симфонічного оркестру Українського радіо в одній яскравій концертній програмі разом із українською музикою. 

Коли: о 19.00
Де: Будинок звукозапису Українського радіо, вул. Л. Первомайського, 5В
Вартість квитків: 70-130 грн.

ВЕЧІР В КІНО: ретро "Том Сойєр", стрічки київського режисера та Камбербетч

Кіноклуб Oldschool: Фабрика соцреалізму. Кіно 1930-х

Покажуть картину "Том Сойєр" (1937), реж: Лазарь Френкель, Гліб Затворницький. Фільм знято за мотивами романів Марка Твена «Пригоди Тома Сойєра» та «Пригоди Гекльберрі Фінна». У маленькому містечку Піттсбург, що на березі річки Міссісіпі, живе фантазер Том Сойєр. Разом зі своїм приятелем Геком Фінном він постійно потрапляє у різні незвичайні історії, а одного разу взагалі вирішує піти з дому та стати справжнім морським розбійником.

Коли: о 19.00
Де: Сцена 6,  Довженко-Центр, вул. Васильківська, 1
Вхід вільний за реєстрацією

Вечір кіно одного режисера

Київській публіці презентують  сучасне українське кіно від режисера Нікона Романченко. В програмі дві короткометражки: 
-«Порятунок», 2013 (16 хв., ігровий) Історія про підлітка, у якого батьки живуть окремо.  Він любить своїх батьків і страждає від того, що сім’я не разом. Але порятунок від цього знаходить не стандартний і трагічний.
-«Поза зоною», 2017 (27 хв., ігровий) Люба працює на кондитерській фабриці. Її син перебуває в зоні воєнних дій та не виходить на зв’язок. Мати їде на пошуки свого сина на незнайому їй територію.

Коли: о 19.00
Де: Музей історії Києва, вул.  Богдана Хмельницького, 7
Вхід вільний, реєстрація

Франкенштейн: Камбербетч

На великому екрані - постановка Королівського Національного театру, п’єса Ніка Діра за мотивами роману Мері Шеллі. Доктор Віктор Франкенштейн (Камбербетч) сповнює життям тіло, створене з різних частин покійників. Однак, злякавшись потворності свого творіння, він кидає його напризволяще. Самотній, потворний, по-дитячому наївний монстр (Лі Міллер) чекає від світу довіри і любові, але всюди зустрічає лише злість, жорстокість і ненависть. Остаточно зневірившись, Чудовисько присягається розшукати свого творця і здійснити над ним безжальну розправу. Фільм-вистава демонструється англійською мовою з українськими субтитрами.

Коли: о 19.00
Де: Культурний центр "Кінотеатр "Київ", вул. Велика Васильківська, 19 
Вартість квитків: 190 грн.

ВЕЧІР В ТЕАТРІ: життя під час війни та легендарна співачка

Вистава “Не забувай мене”

Заснована на реальних подіях, поставлена за мотивами п'єси О.Дударєва “Не покидай мене”. Ця історія відкриває маленький епізод великої війни… Любов, дружба та жага до життя - ось що спонукає головних героїв рухатися вперед. Це розповідь про боротьбу молодих дівчат за своє майбутнє. Не зважаючи на те, що ці події сталися в далекому 1943 році, мимоволі виникає питання: невже все повторюється?

Коли: о 19.00
Де: камерна сцена театру-студії "Тисячоліття", просп. Григоренко, 26А (м. Позняки)
Вартість квитків: 200 грн.

Прем'єра вистави "Каллас"

Обожнювана усім світом співачка Марія Каллас усе життя намагалася заслужити любов. Спочатку — байдужої до неї матері. Потім — впливового чоловіка, старшого за неї на 27 років, котрий любив артистку Каллас, але не жінку. А замкнув цей ланцюжок найбагатший чоловік у світі — Арістотель Онассіс, котрий зрадив Марію заради власних інтересів. Каллас померла в 53 роки в порожній паризькій квартирі, так і не ставши по-справжньому щасливою…
(Не) біографічна драма «Каллас» – це історія пристрасті, що одразу захоплює глядача, який іде звивистим лабіринтом долі Сесілії Софії Ліни Марії Калогеропулос, таким було справжнє ім’я Марії Каллас. Основою вистави стали факти та домисли пов’язані з найважливішими моментами біографії Марії Каллас, які знаходяться у відкритому доступі.

Коли: о 19.00
Де: Арт-центр ім. Івана Козловського Національної оперети України, вул. Хрещатик, 50-Б
Вартість квитків: 90 грн