На Хрещатику автомобілі чемпіонів відкрили сезон ралі

На Хрещатику автомобілі чемпіонів відкрили сезон ралі

Вчора на Житомирщині відбулися швидкісні змагання ралі «Столиця» загальною довжиною маршруту 170 кілометрів. А напередодні ралійний сезон відкрили на Хрещатику, куди привезли бойові автомобілі спортсменів у різних класах: Mitsubishi Lancer Evo, Subaru Impreza STI, Peugeot 206, RS Honda Civic Type-R, VAZ 2108, ZAZ 1102 та інші.  Загалом в змаганнях взяли участь 29 екіпажів з Києва, Черкас, Одеси, Дніпра, Маріуполя, Харкова, Херсону та навіть з Вільнюса.  Киянам і гостям столиці показали 13 авто, які можна було роздивитися та сфотографувати. 

Фото автора
Фото автора
Фото автора
Фото автора
Фото автора
Фото автора
Фото автора
Фото автора

- Це професійна гонка, перший етап Чемпіонату України, до нас навіть приїхали литовці, - розповів організатор змагання, президент Київського міського "АвтоМотоКлубу" Сергій Малик. –  Беруть участь професійні гонщики на професійно підготовлених автомобілі.  Такий автоспорт дуже дорогий, в Києві ним постійно займається близько 10 спортсменів. 


Литовець Едвін Бєляускас (E. Bieliauskas)
позує на кріслі пілота. Однак в цьому екіпажі він штурман. 
- Наш екіпаж новий, ми змагається другий сезон, минулого року стали чемпіоном Литви в своєму класі на стандартних автомобілях, - поділився він. - Цьогоріч купили нову машину світового класу R2, на ній беремо участь у ралі лише вдруге. Плануємо поїздити весь чемпіонат Литви, частково чемпіонат Європи і вирішили приїхати в Україну, щоб швидше розпочати сезон та зібрати кілометри на новій техніці. А це перший ралі в Європі на гравії. На змаганнях я тут вперше, був в Києві пару місяців тому як турист. Автоспортом займаюся вже років 14-ть. Мій батько  був гонщиком, я з дитинства захопився автоспортом, і не можу жити без цього. Раніше був пілотом, третій сезон виступаю штурманом. Намагаюся передати свій досвід молодому пілоту. Багато хто думає, що робота штурмана - це читати стенограму (запис траси і швидкісних ділянок – Ред.), але насправді головне завдання – підтримувати гарну атмосферу в екіпажі, від тебе залежить стратегія команди. 

Ралі «Столиця» відбувається з 1999 року. Відкриття в центрі міста після перерви відродилося минулого року. Специфіка змагання в тому, що учасникам (екіпажу) потрібно швидше за суперників проїхати трасу, використовуючи усі можливості свого автомобіля. Більша частина трас пролягає по бездоріжжю, що суттєво ускладнює проходження. Щоб здобути першість на ралі – треба бути дуже гарним пілотом та постійно вдосконалювати свої навички, саме тому ралі вважають найскладнішим видом автоспорту.
 

Нагадаємо, через ремонт яких вулиць Київ стоїть у заторах