Забудови не буде: Труханів острів перетворять на заповідну зону

Забудови не буде: Труханів острів перетворять на заповідну зону

Зберегти ліс і 14 озер. Депутати Київради вирішили зіпсувати плани забудовників, яким кортить «окупувати» Труханів острів.

У столиці мають створити новий ландшафтний заказник і надати Трухановому острову статус природно-заповідного фонду.

Про це «Вечірньому Києву» розповідає депутат Київради Леся Пинзеник. За її словами, дії забудовників можуть призвести до пересихання всього острову.

Щоб захистити унікальну флору і фауну, потрібно ухвалити проекту рішення: «Про оголошення ландшафтного заказника місцевого значення «Труханів острів».

«Острівне» питання мають розглянути на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань містобудування, архітектури та землекористування.

Депутатський проект, одним із суб`єктів подання якого є Леся Пинзеник, спрямований на збереження цінних природних комплексів, представників флори і фауни.

Йдеться про 27 гектарів землі, куди входять острови Труханів і Міжмостний. Землекористувачами цієї території є два комунальні підприємства — «Плесо» і «Дарницьке лісопаркове господарство».

Територія майбутнього ландшафтного заказника — 14 озер, листяний ліс, рідкісні види рослин і тварин, занесених до Червоної книги України та європейської Конвенції про охорону дикої флори і фауни.

Надання статусу природно-заповідного фонду — це своєрідний шлагбаум для захисту острівних земель від «нахалстройщиків» і «меліораторів».