Як відзначити день народження Шекспіра в столиці

Як відзначити день народження Шекспіра в столиці

Традиційно вважають, що Вільям Шекспір народився 23 квітня 1564 року, в заможній за тим часом родині Джона Шекспіра, рукавичника та торговця вовною. І це гарний привід згадати про творчість драматурга у квітні. 

Мистецька акція до 455-річчя Вільяма Шекспіра

Літературно-музичний вечір, присвячений 455-річчю Вільяма Шекспіра (1564 – 1616). Геній, якого перекладали Максим Рильський та інші великі українці. Письменник, чиї герої стали вічними óбразами. Автор, чиє ім’я не потребує реклами. Безліч інтерпретацій – і надзвичайна близькість до України!

У програмі:

- Музика і пісні на вірші великого англійця;

- Поезія Шекспіра і на шекспірівську тематику англійською та українською мовами;

- Розповідь про постать британського генія

та інші сюрпризи.

Братимуть участь музиканти, поети, перекладачі, науковці та всі залюблені у високу літературу.


Коли: 18 квітня о 17.00

Де: Київський літературно-меморіальний музей Максима Рильського, вул. Максима Рильського, 7

Вхід за квитком до музею


Звісно, один зі способів відзначити 455-річчя Шекспіра - це подивитися одну з його п'єс у постановці київського театру. В квітні рекомендуємо піти на такі. 
 

«Сон літньої ночі» 

Найбільш романтична з усіх комедій Шекспіра. Це чарівна феєрія, і, в порівнянні з його іншими творами, вона являє собою зовсім іншу природу творчості Шекспіра, це фантастичний бік світу. В цій комедії могутній реаліст дав волю своїй уяві. Він наповнив п’єсу вигаданими, фантастичними істотами, явив події таким незвичним чином, що у глядача складається відчуття подібне тому, що людина відчуває під час сновидінь.

Тривалість вистави - 2 години 30 хвилин

Рекомендований вік - з 16 років
 

Коли: 18 квітня о 19.00

Де: Театр на Липках, вул. Липська, 15/17

Вартість квитків: 100-200 грн.

«Річард ІІІ» 

Одна із тих п’єс, яка протягом багатьох століть не перестає захоплювати глядачів, режисерів, акторів цілого світу. 

Сценічну версію, що її представляє сьогодні театр, здійснив режисер-постановник Автанділ Варсімашвілі, знаний грузинський режисер театру та кіно, художній керівник Тбіліського державного академічного російського драматичного театру імені О. Грибоєдова. Він же є автором музичного оформлення. Художник-сценограф та художник по костюмах Міроні Швелідзе. Для прихильників театру нагадаємо, що у 2003 році митець разом із Робертом Стуруа здійснив на сцені театру постановку «Цар Едіп» Софокла. 

Для авторів вистави однією із головних тем стало прискіпливе дослідження сутності небезпечних і незбагненних лабіринтів психології самотньої, приниженої як природою, так і оточуючими, людини. Діалектика перетворення страждання на злочинства й тиранію. Каліцтво Річарда, як це не парадоксально, в інтерпретації режисера дарує йому внутрішню свободу та химерне відчуття влади над людьми. Річард-самітник, позбавлений реальних почуттів, як вправний режисер-лялькар та віртуоз-актор, починає «забавки», які породжує його хворий мозок. Азарт гри призводить до шаленства, «Річард любить Річарда…», за яким безодня.

У виставі задіяний зірковий склад акторів. РІЧАРД ІІІ — Богдан Бенюк.
 

Коли: 20 квітня о 19.00

Де: Театр імені Франка,  пл. І. Франка, 3

Вартість квитків: 30-300 грн.