Що у Києві відремонтують за кошти ЄБРР

Що у Києві відремонтують за кошти ЄБРР

До кінця квітня Київ підготує та підпише «Угоду про підготовку кредитного фінансування». Мова йде про залучення кредиту Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) комунальним підприємством «Київтеплоенерго». Про це інформує КМДА.

Залучені кошти спрямують на технічне переоснащення київських ТЕЦ та модернізацію тепломереж.

-За оцінками міжнародних експертів модернізація теплоенергетичного комплексу потребує близько 30 млрд грн. Для бюджету міста – це колосальні кошти, і ми залучаємо кредитні кошти надійних міжнародних партнерів, – пояснює заступник голови КМДА Петро Пантелеєв. -Нам необхідно поступово подолати критичний стан теплового господарства, належним ремонтом якого не займались десятиліттями. Лише протягом опалювального сезону ми мали понад 6 тисяч аварійних ситуацій, щороку їх більшає на15%.

Концепція першочергових інвестиційних проектів була попередньо ухвалена Кредитним Комітетом ЄБРР. Проектом Угоди передбачені умови кредитування на суму до 140 млн євро на термін до 13 років за ставкою не вище 6% річних за умови надання містом фінансових гарантій. Крім того, Угода передбачає проведення фахівцями ЄБРР аудиту та експертизи діючого обладнання КП «Київтеплоенерго». Отримання першочергових інвестицій можливе вже у найближчі 2-3 роки.

Перша черга інвестиційної програми включає п’ять проектів на загальну суму 140 млн євро. Це, зокрема:

  • комплексна заміна мереж, заміна малоефективних котелень та перепідключення споживачів до інших джерел теплопостачання, модернізація 8-ми великих котелень;
  • модернізація частини обладнання ТЕЦ-6 та впровадження газотурбінної установки;
  • модернізація частини обладнання ТЕЦ-5, встановлення теплоутилізатора на енергоблоці № 1;
  • впровадження програмного комплексу SCADA для можливості автоматизованого управління роботою теплового обладнання та мереж у реальному часі.

Нагадаємо, у квітні 2018 року завершилась угода міста з ПАТ «Київенерго».