Рятувати від забудовника: коли Гірка Крістера отримує статус парку

Рятувати від забудовника: коли Гірка Крістера отримує статус парку

Зважаючи на масові протести киян, у Київраді підготовлено проект рішення про розірвання договору оренди земельної ділянки на Вишгородській, 47-ж.

Столичні депутати хочуть відібрати один гектар землі у ТОВ «БУДІНВЕСТ КМ», щоб надати статус парку земельній ділянці у Подільському районі. 

За словами співавторів депутатського проекту, орендар порушив цілу низку норм: використовує земельну ділянку всупереч екологічним вимогам і систематично (протягом 4 років) не сплачував орендну плату.

Проект рішення підготовлений, зважаючи на електронну петицію №7218: «Зупинити російському забудовнику вирубку нашого парку «Крістерова Гірка», що у Подільскому районі, поки ще не пізно».

Через небезпечну «нахалстройку» Крістеровій гірці загрожує техногенна катастрофа.

Земельна ділянка, яка зазначена в проекті рішення, є зеленою зоною.

Її мають приєднати до існуючого парку біля кінотеатру ім. Шевченка (у зв’язку з суміжним розташуванням земельних ділянок).

Зусиллями небайдужих киян вдалось провести розслідування щодо варварського знищення зелених насаджень у межах паркової зони.

Хвилі протесту вже докотились до міністра культури, на якого кияни «наїхали» через Гірку Крістера.

За даними екологічної експертизи, на Вишгородській, 47-ж незаконно вирубали близько 280 дерев.

Ще 28 дерев було знищено на території, яка прилягає до будівництва ТОВ «Будінвест КМ».

На думку депутатів Київради, масова вирубка дерев призвела до загострення соціального конфлікту між громадою Подільського району та забудовником.