У Києві ліквідували «друкарню», де виготовляли липові лікарняні

У Києві ліквідували «друкарню», де виготовляли липові лікарняні

Столичні правоохоронці припинили діяльність інтернет-ресурсу з продажу підроблених лікарських документів. Про це повідомляє прес-служба прокуратури Києва.

-За результатами проведення обшуку за місцем розташування підпільної «друкарні» виявлено та вилучено понад 300 підроблених лікарських бланків, медичних книжок, листків непрацездатності, штампів комунальних підприємств міста Києва, 12 печаток лікарів, а також комп’ютерну техніку, за допомогою якої здійснювалось виготовлення підробленої документації, - розповіли у столичній прокуратурі. 

Правоохоронці встановили особу 22-річного киянина, який безпосередньо штампував липові медичні бюлетені та різні довідки. На даний час розшукуються інші співучасники злочину, а також особи, на яких оформлялися зазначені документи.

Фальшувальникам документів в залежності від обставин загрожує штраф до 1190 гривень або  арешт на строк до шести місяців, або обмеження та навіть позбавлення волі - до п'яти років.

Карний кодекс також передбачає покарання за використання завідомо підробленого документа. За це порушнику загрожує штраф до 850 гривень або арешт на строк до шести місяців, або обмеженням волі - до двох років.

До речі інтернет просто рясніє оголошеннями про продаж будь-яких медичних довідок. Так, згідно прейскуранту спритників, лікарняний лист на 3-4 дні коштує від 350 гривень, на 5-6 днів – від 400, більше 9 днів – від 500. Довідка про вагітність обійдеться всього у 450 гривень. Доставка – на відділення «Нової пошти».

Один із найпопулярніших серед киян сімейний лікар Анатолій Саранча вважає, що система видачі лікарняних листів – рудимент радянського минулого і її необхідно змінювати.