Банк грудного молока і його клієнти: 20 столичних малюків користуються унікальною можливістю

Банк грудного молока і його клієнти: 20 столичних малюків користуються унікальною можливістю

Материнське молоко – найкраще для новонародженої дитини. З ним малюк з перших днів життя отримує все необхідне для повноцінного розвитку. Проте є  матусі, які за певних обставин не можуть самостійно годувати. Таке трапляється у 2 випадках: діти народжені раніше терміну, хвороба або складний стан матері. У Києві саме для таких мам із дітками створили унікальні установу – Банк грудного молока.

Фото Бориса Корпусенка
Фото Бориса Корпусенка
Фото Бориса Корпусенка
Фото Бориса Корпусенка
Фото Бориса Корпусенка
Фото Бориса Корпусенка

Діє він на базі Перинатального центру м. Києва, тому що саме тут народжується майже  80% усіх недоношених маленьких киян з критично низькою масою тіла.

Центр працює у тестовому режимі майже місяць і наразі має 7 жінок-донорів. До слова, донором може стати тільки здорова жінка в період лактації, яка годує власну дитину і вирішила ділитися молоком з немовлятами, які його потребують.

Пані Ольга Ситнікова одна з перших жінок, яка скористалася послугами Банку. Син народився передчасно - на 25 тижні життя. У Ольги не було жодних сумнівів та застережень щодо якості донорського молока. Її Ільдар найдовше з усіх знаходиться на донорському молоці – 46 днів, він помітно росте та набирає вагу. 

- Як для мами, це велике щастя, - ділиться пані Ольга.

За час роботи Банку грудного молока зібрано, досліджено та оброблено близько 40 літрів грудного молока. Понад 20 малюків вже отримали донорське молоко. 

- За спостереженнями лікарів, ці діточки набагато краще набирають вагу, їхній стан швидше стабілізується у порівнянні з ситуаціями вживання суміші, – зазначив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник, який сьогодні проінспектував Банк грудного молока.

До потенційних донорів досить суворі вимоги: треба пройти спеціальні обстеження, обов’язкову співбесіду та анкетування зі спеціалістом Банку грудного молока щодо способу життя, історії інфекційних хвороб, поточного стану здоров’я, а також здає необхідні аналізи. Але всі ці дослідження для донорів безплатні.

Пані Ірина має троє діток і «сумарний» досвід досвіду годування груддю 5 років. Почувши, що є такий проект, вирішила стати донором, адже з практики знає про користь годування груддю.

- Схожі ініціативи є у багатьох країнах світу. Тому для столиці є великим кроком створити  Банк грудного молока. У мене така життєва позиція: якомога довше годувати дитину материнським молоком. Для тих матусь, котрі з різних причин не можуть цього, але б хотіли, щоб їхнє немовля отримувало саме таке харчування, ми маємо їх підтримати,  - зазначила Ірина Власова, жінка-донор грудного молока. 

До жінки щотижня приїздить кур'єр зі спеціальним холодильним мішком забирати заповнені баночки й видавати стерильно нові. Для мами трьох маленьких діток – дуже зручно, що не треба нікуди їздити, щоб віддати молоко.

Скористатися Банком молока можуть пацієнти Перинатального центру, а також інших лікувальних закладів міста за призначенням лікаря-неонатолога. Отримання молока для родин малюків, які його потребують, абсолютно безкоштовне.

На створення Банку грудного молока з бюджету Києва виділено 9 мільйонів гривень.