Київські школярі за декілька годин відвідали пів-Європи

Київські школярі за декілька годин відвідали пів-Європи

ХVІ загальноміський конкурс-фестиваль «Діалог держав: партнерство в освіті» пройшов у Київському палаці дітей та юнацтва. Організатор заходу – Департамент освіти і науки КМДА.

- Захід приурочено до Дня Європи, який відбудеться у травні. Країни, представлені на сцені, – це країни, традиції яких вивчають столичні школярі. Також з допомогою наших учнів ми пропагуємо у цих країнах українську культуру, побут, мову, – зазначає начальник відділу Департаменту освіти і науки КМДА Світлана Бабінець.

Щороку у конкурсі беруть участь близько 1000 школярів, які представляють 10 команд столичних закладів освіти – переможців районного етапу конкурсу-фестивалю.

Італія, Хорватія, Ірландія, Греція, Румунія, Австрія, Німеччина, Туреччина, США – ці країни віртуально відвідали гості заходу. Школярі у сценічних номерах продемонстрували національні танці цих країн, пісні, страви, костюми та провели глядачам екскурс в історію країн, розповіли про визначні місця.

Чи знали ви, що італійці дуже непунктуальні? І це відображається на всьому укладі життя цієї країни. Український транспорт є майже зразком німецької пунктуальності порівняно з італійським. Якщо вас дратує непунктуальність, то, подорожуючи до цієї країни, беріть із собою цікаву літературу, щоб було чим зайнятись під час очікування.

США – чи не найпотужніша держава у світі. До появи європейців у 1492 році Північна Америка була заселена різними індіанськими племенами. Індіанці — назва корінного населення Америки, яку їм дав мореплавець Христофор Колумб, оскільки вважав, що відкритий ним континент — Індія.

А що ми знаємо про Австрію крім того, що вона славиться Віденською кавою? Відвідавши цю країну, неодмінно замовте до кави торт «Захер», який є винаходом австрійця Франца Захера. Композитори Франц Шуберт, Йоганни Штрауси (батько та син), лікар-психіатр, батько психоаналізу Зигмунд Фрейд – відомі австрійці.

А що ми знаємо про Туреччину крім того, що там чи не найкращий відпочинок «All inclusive»? Чи не найбільші овації викликав виступ школярів, які перенесли нас до Туреччини. Ця країна омивається чотирма морями і розміщена на перетині Європи та Азії. Чи чули ви, що у турецькому місті Бодрум знаходиться одне із семи чудес світу – Мавзолей у Галікарнасі.

Оцінювало учнів незалежне журі. Всі команди отримали кубки, дипломи Департаменту, а переможці – ще й поїздки до Умані, Чернігова та Переяслав-Хмельницького.