В столиці влаштують вечори Берґмана: розмови, книжки та кінопокази

В столиці влаштують вечори Берґмана: розмови, книжки та кінопокази

В рамках Днів Швеції в Україні кияни мають змогу дізнатися більше про видатного кінорежисера Інґмара Бергмана.  Інґмар був калейдоскопом протиріч: сином священника і атеїстом, відлюдником на острові Форьо та великим ловеласом, знавцем людських душ та поганим батьком.  Чотири Оскари, шість "Золотих глобусів", сім разів лауреат Каннського кінофестивалю - це ще неповний список нагород його кінематографічних робіт. Серед найвідоміших картин - "Сьома печатка", "Сунична поляна", "Персогна", "Осіння соната".

Відверто про геніальних: вечір Інґмара Берґмана у Києві

Перекладачка книг Берґмана Софія Волковецька говоритиме відверто про геніального  Берґмана та презентуватиме  український переклад його автобіографічної книги «Laterna Magica». 
- Берґмана-письменника я відкрила для себе вже давно ... як читачка передусім, а згодом з'явилися плани перекласти його книжки, – каже Софія Волковецька. – Цей легендарний режисер, який знімав – за його ж визначенням – «відносно відверті й безсоромно особисті фільми», виявився ще й справжнім майстром психологічної прози.  Хотілося, щоб українські читачі мали змогу читати його книжки. 
Зустріч стане хорошою нагодою поговорити про найкращі фільми й книжки, про те, як жив і творив великий режисер.

Коли: 12 квітня о 18.30
Де: книгарня "Є", вул. Лисенка, 3
Вхід вільний

«На території Берґмана»

Фільм-погляд на спадщину режисера Інґмара Берґмана очима сучасних відомих творців, кінематографістів, що зібралися разом у приватному будинку Бергмана на віддаленому шведському острові Фаро. Майкл Ханеке, Френсіс Форд Коппола, Мартін Скорсезе, Алехандро Іньярріту, Ларс фон Трієр, Уес Андерсен та багато інших розкажуть про враження від атмосфери дому, про власний досвід знайомства зі колекцією творів митця та яке значення вони мають для них та світу в цілому.
Документальний фільм "На території Берґмана" (Trespassing Bergman), 2013 рік -  тривалість 107 хвилин. Режисери: Джейн Магнуссон, Гінек Паллас. Демонструється мовою оригіналу з російськими субтитрами.

Коли: 13 квітня о 17.00
Де: Кіноклуб Могилянки, вул. Набережно-Хрещатицька, 27-А, 1 поверх, 13 аудиторія
Вхід вільний

Нагадаємо, що нового в кіно: фестивалі і безкоштовні покази в столиці