Навігатор на 12-те квітня: куди піти у Києві

Навігатор на 12-те квітня: куди піти у Києві

Сьогодні на вас чекає зустріч з культурою Швеції, литовське та австрійське кіно, лекція про провокації та маніпуляції, ювілейний концерт НАОНІ, експериментальна вистава "Тріумфальна Арка" за Ремарком та багато іншого. 

Виставка "Освіта за кордоном"

Щорічна виставка «Освіта за кордоном», під час якої будуть представлені більше 50-ти закордонних університетів. Українська молодь зможе ознайомитись з пропозиціями вивчення іноземних мов за кордоном, отримати актуальну інформацію про підготовчі університетські курси та дізнатись про бакалаврські й магістерські програми навчання в університетах і коледжах за кордоном. У цьогорічній виставці беруть участь навчальні заклади і академічні агенції з Греції, Кіпру, Литви, Німеччини, Польщі, Словакії, Словаччини, Чехії, США та Франції. Традиційно великими павільйонами будуть представлені навчальні заклади Польщі, Чехії та Словаччини.

Коли: 11.00-18.00
Де: Український дім, вул. Хрещатик, 2 
Вхід вільний

"Небувалий похід" Михаїла Кауфмана у Клубі історичного кіно

Коментована версія повнометражної документальної стрічки Михаїла Кауфмана «Небувалий похід» (Українфільм, 1931; 70 хв., саундтрек Антона Байбакова). Це авангардний шедевр одного з найкращих операторів в історії кіно, епічна історія «механізації» міста і села у переддень Голодомору, драматична доля митця на службі у сталінської пропаґанди. Після перегляду зустріч з коментаторкою стрічки, історикинею Людмилою Гриневич.

Коли: о 15.00
Де: Головна експозиція Національного музею історії України у Другій світовій війні, вул. Лаврська, 24
Вхід вільний, довідки за тел.  (097) 144 89 38 (Людмила Рибченко), (050) 556 94 72 (Наталія Деркачева) 

Дні Швеції в Україні: культура, література та подорожі

Ідея Днів Швеції в Україні 2019 - показати українському суспільству приклад однієї з найуспішніших скандинавських країн світу у різних сферах життя: політична система, економіка, юридична, екологія, медицина, освіта та наука, мистецтво та культура.
12 квітня - тема "Культура, література та подорожі" 
Вхід вільний​

ВЕЧІР ПІЗНАВАЛЬНИЙ. Захист від темних мистецтв | Про провокації і маніпуляції

На лекції розберуть методи і категорії впливу, розкажуть, що таке провокація, маніпуляція, і чим вони відрізняються. А також навчать вчасно розпізнавати провокацію та основним способам захисту від провокативного поведінки. Лектор -  лікар-психіатр, кандидат психологічних наук і психотерапевт Спартак Суббота.

Коли: о 19.00
Де: BOtaN, вул. Воздвиженська, 9-19
Вартість квитка: 250 грн. (з реєстрацією 200 грн.)

ВЕЧІР З МИСТЕЦТВОМ. Ярослава Саввіна. Гострі зуби Лісабона. Виставка

На сходовій клітці IZONE проходитиме виставка живопису Ярослави Саввіної. Нещодавно вона повернулася з подорожі Португалією з сильними враженнями. Це плоский живопис, на чорному тлі химерно згинаються фігури - жінки, собаки, пожежні машини, - у всіх жінок відкритий червоний рот і стирчать маленькі гострі зубки. Є у цих картин-мемуарів і інші дивності. На відкритті очікується музика і загадковий фільм Ярослави про Португалію і жіночі зуби.

Коли: о 19.00
Де: IZONE, вул. Набережно-Лугова, 8
Вхід вільний

ВЕЧІР В ТЕАТРІ. Секрети позитивний змін та вистава-тренінг

Неоднозначна комедія "Кав'ярня №6"

Чи задоволені ви своїм життям? А може хотіли щось змінити? І що ви готові для цього зробити? Історія, яку розповість вистава, розкриє секрети позитивних змін в житті! Молода жінка, кандидат історичних наук, вирішує радикально змінити своє життя. Вона кидає роботу, рідну домівку та відкриває Кав'ярню в «Місті Х». Проте з першого ж відвідувача героїня починає сумніватись в правильності свого рішення. Адже жителі цього дивакуватого міста не люблять чужинців. Дуже не люблять. Що з цього вийде?

Коли: о 20:00
Де: Національний центр театрального мистецтва ім. Леся Курбаса, вул. Володимирська, 23В
Вартість квитка: 100 грн. 

Новаторська постановка "Тріумфальна Арка", Е.М. Ремарк

Вперше в Україні спектакль - занурення, спектакль - тренінг, де ви можете знайти відповіді на хвилюючі вас питання.
У постановці Анни Огій мова йде про чоловіка, що опинився один на один з власною свідомістю. Людські цінності, психологія стосунків Чоловіка і Жінки, сни і реальність, війна та багато іншого - всі ці теми і події ви побачите крізь призму головного героя, який щоразу робить усвідомлений вибір і отримує те, про що думає і те, чого боїться найбільше на світі.

Коли: о 19.00
Де: Мала Опера, вул. Дегтярівська, 5 
Вартість квитка: 300-500 грн. 

ВЕЧІР В КІНО: фільми з Австрії та Литви

"Чудо" - володар "Срібних журавлей"

Через кілька років після розпаду СРСР Литву вразила велика економічна криза - праці немає, банки банкрутують, інфляція. Ірена, сильна жінка, на плечах якої тримається увесь колгосп села Бєдняй (Бідаки), безуспішно намагається утримати свиноферму та її працівників. Допомогти їй може лише диво. І чудо стається! У село приїжджає привабливий американець. Він обіцяє, що мучитися їм залишилось недовго - він врятує свиноферму і село від банкрутства. Чи Бернардас допоможе Ірені врятувати свиней? Чи, може, він сам підсуне їм свиню?
2018 року фільм здобув 4 нагороди Литовської кіноакадемії "Срібний журавель": найкраща роль акторки року, найкращий сценарій року, найкраща робота режисера року, найкращий повнометражний художній кінофільм року. Представлятиме стрічку один з виконавців головних ролей у фільмі - литовський актор Андрюс Бялобжескіс.​
Коли: 12 квітня о 19.00
Де: кінотеатр Ліра, вул. Вел. Житомирська, 40
Вхід вільний

Документально: "Земля"

Нова робота титулованого австрійського документаліста Ніколауса Ґейрхальтера, лауреата Європейської кіноакадемії. У фільмі режисер досліджує відносини людства із земною корою: люди приймають існування землі як належне; вона здається непорушною. На думку Ґейрхальтера, якщо розглядати нашу планету як організм, то її кора – всього 40 кілометрів завтовшки – найбільш вразливий її орган. «Земля» була вперше представлена публіці в програмі «Форум» Берлінського кінофестивалю, де удостоїлася премії екуменічного (християнського) журі.

Коли: о 19.00
Де: кінотеатр Київ, вул. Вел. Васильківська, 19
Вартість квитків: 100 грн.

ВЕЧІР МУЗИЧНИЙ: Гоголь, НАОНІ, благодійність

«Симфонічний вимір» «Гоголь-сюїта»

1 квітня виповнилося 210 років від дня народження Миколи Васильовича Гоголя. До гоголівської прози композитори зверталися як за життя письменника, так і після його смерті. Програма чергового концерту із авторського циклу диригента Миколи Дядюри «Симфонічний вимір» за участю філармонічного симфонічного оркестру називається «Гоголь-сюїта» – за однойменною сюїтою для симфонічного оркестру Альфреда Шнітке. Крім музики Шнітке, прозвучить Сюїта з опери «Ніс» Дмитра Шостаковича, а також музика двох українських композиторів, класика і сучасника: Увертюра і сцена з опери «Тарас Бульба» Миколи Лисенка та Симфонічна поема «Вій» за мотивами однойменної повісті Миколи Гоголя сучасного композитора Олександра Родіна. 

Коли: о 19.00
Де: Національна філармонія України, вул. Володимирський узвіз, 2
Вартість квитків: 80-400 грн.

Ювілейний концерт НАОНІ - 50 років

50 років оркестр «з українською душею» дивує своїм виконанням. Незвичайний музичний колорит надають оркестру особливі оригінальні ансамблі: сопілкарів, троїстих музик, бандуристів, виконавців на зозульках. Також 75 років виповнюється керівнику НАОНІ, народному артисту України, лауреату Національної премії ім. Т.Шевченка - Віктору Омеляновичу Гуцалу. Ювілярів привітають зіркові гості. 

Коли: о 19.00
Де: Національний академічний театр опери і балету України ім. Т. Г Шевченка
Вартість квитків: від 150 грн.

GRAND ROCK PIANO SHOW

Це маштабне шоу в рок-жанрі з головним інструментом - роялем, а основну програму складають світові хіти, саундтреки до кінофільмів, авторські композиції, а також класична музика в рок-обробці. Захід відбудеться за участю симфонічного оркестру, рок-бенду, хору, балету, а також запрошених зірок. 
Композитор і піаніст-віртуоз Ярослав Олійник - присвячує концерт пам'яті свого батька - учасника АТО, який трагічно загинув від рук вбивці, захищаючи власного сина. Весь прибуток буде направлений до благодійного фонду Таблеточки, що допомагає дітям, хворим на рак.

Коли: о 19.00
Де: Центр Культури і Мистецтв КПІ, пр-т Перемоги, 37
Вартість квитків: 270-950 грн.

Благодійний концерт Тараса Компаніченка

За час існування МБ Госпітальєри, під час російсько-української війни, врятовано маже три тисячі українських бійців.  Але така праця потребує дорогих витратних матеріалів. В межах виставки "Жити... Історії війни" народний артист України, лідер гурту "Хорея Козацька" - Тарас Компаніченко виступить з благодійним концертом на підтримку медичного батальойну. 

Коли: о 19.00
Де: Музей книги і друкарства України, вул. Лаврська, 9
Вхід на концерт безкоштовний, добровільні внески на потреби МБ "Госпітальєри".