Не піддаватися психозу: Київрада прислухалась до поради столичного мера

Не піддаватися психозу: Київрада прислухалась до поради столичного мера

«Курячий» дощ і парад парасольок на Хрещатику, 36. Незважаючи на похмуру погоду, дрібні підприємці намагались «достукатись» до депутатів, які прийшли на засідання Київради.

Ще задовго до початку сесії під стінами КМДА почали стягуватись пікетувальники — представники малих архітектурних форм (МАФ).

Дрібні підприємці протестували проти проекту рішення Київради, пов`язаного з проведенням аукціону (щодо продажі торгових точок).

«МАФію» на сесії не чіпали

Побоювання власників кіосків виявились марними: «МАФіозне» питання на сесії не розглядали.

Ранкове засідання розпочалось майже на дві години пізніше. За традицією, депутати не могли вчасно зібратись.

Близько 12-ї години міський голова Віталій Кличко повідомив, що кворум є і пора працювати.

На момент відкриття сесії у залі знаходилось трохи більше половини депутатів (76 із 120).

Поки депутати заповнювали свої місця в залі, Віталій Володимирович порадив відкинути популізм і «не піддаватись психозу».

«Пройшовся» мер і по традиційним «МАФовим» протестам під Київрадою.

Незважаючи на вуличний пікет, міський голова ще раз підтвердив свою позицію: у Києві й надалі запроваджуватимуть прозорі правила для власників торговельних точок.

Від Євробанку — мільйони, від депутатів — «п’ять копійок»

На початку сесії депутати розглянули питання, яке дісталось у спадок ще з попереднього засідання: про надання кредиту для «Київпастрансу» від Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР).

У сесійному залі відразу виникли гострі суперечки. Де-хто з депутатів заявив, що питання залучення коштів ЄБРР — це питання державного, а не міського рівня.

Директор департаменту фінансів Володимир Репік намагався пояснити депутатам: «добро» Київради необхідне для проведення переговорів київського мера з керівництвом ЄБРР.

Секретар Київради Володимир Прокопів нагадав, що без іноземних позичок не обійтись: лише трамвайний парк уже зносився більше, аніж на 80 відсотків.

Опозиційні фракції намагалися «забалакувати» проблему: мовляв, щоб отримати позику від ЄБРР, треба створити наглядову раду (яка має контролювати кредити).

Депутат Сергій Гусовський засумнівався у тому, що без наглядової ради кредити використають за призначенням.

Свої «п`ять копійок» вставив і представник «Свободи» Юрій Сиротюк: він виступив за те, щоб на отримані кредити не купили «жодної російської деталі». Його колега Святослав Кутняк запропонував внести правку: узгоджувати кредитні питання з профільними комісіями Київради.

Але Гусовський вперто стояв на своєму: мовляв, не треба плутати наглядові ради з профільними комісіями.

Після дебатів депутати дружно потягнулись до кнопок, але рішення так і не ухвалили: на табло висвітилось лише 60 голосів «за».

Репік не розгубився і почав доповідати з наступного питання: про залучення кредиту ЄББР (50 млн євро) для розвитку «Київського метрополітену».

Цей проект підтримали з великою натяжкою: «за» — лише 61 голос.

Гроші для «Київпастрансу»: дубль №3

Після дебатів Прокопів ризикнув повернутись до попереднього питання, щоб виділити кредити ЄББР для «Київпастрансу».

Проте цей номер не пройшов: у залі проголосували лише 60 депутатів.

Директор департаменту фінансів запропонував залучити кредити ЄББР для розвитку «Київтеплоенерго». Ціна питання — 140 млн євро.

Після ухвалення цього рішення депутати підтримали ще один проект — про надання кредиту «Київавтодору» 60 млн євро від ЄББР (для ремонту мосту Метро).

Секретар Київради знову закликав ухвалити проект рішення про виділення кредиту для потреб «Київпастрансу».

І лише з третьої спроби депутати все-таки погодились виділити 70 млн євро для закупівлі трамваїв та реконструкції зупинки «Контрактова площа».

Задоволений Прокопів, нарешті, повідомив радісну новину: всі питання порядку денного вичерпано.

Тож треба віддати належне депутатам: цього разу вони заробили право на обід…

Фото Бориса Корпусенка