Дітей виховують не стіни, а ставлення: у Києві готують будинки для сиріт

Дітей виховують не стіни, а ставлення: у Києві готують будинки для сиріт

Створення дитячих будинків сімейного типу для сиріт та соціальних квартир для молоді є одним із пріоритетних напрямком соціальної політики Києва. Так, у столиці вже триває реконструкція муніципального житла для проживання сиріт , інформує прес-служба КМДА.

Частину п’ятиповерхової будівлі на вулиці Ярослава Гашека, 4 перетворять на 4 соціальні трикімнатні квартири для осіб з числа дітей, що залишилися сиротами у віці до 23 років.

- Це 2 квартири на одному поверсі для дівчат і ще дві на наступному поверсі для хлопців. У цьому ж під'їзді облаштують приміщення під будинок сімейного типу для молодших сиріт. Для цього об'єднають ще 2 квартири, – повідомила заступник голови КМДА Марина Хонда

Перші мешканці у новоствореному закладі заселяться вже до кінця року. Для адміністрації соціального комплексу виділять окрему квартиру поруч.

Майбутній дитячий будинок сімейного типу на вул. Я. Гашека, 4 буде загальною площею понад 113 кв. м. Реконструкція приміщень для нього обійдеться у більш ніж 2 мільйона гривень. Майже у 5 мільйонів гривень стануть міському бюджету соціальні квартири у цьому ж будинку, загальна площа яких понад 272 квадратні метри. У кожній з 4-х квартир зможуть проживати від 3 до 6 підопічних.

Організація роботи у соціальній квартирі передбачає:

  • розвиток та підтримку навичок самостійного проживання;
  • допомогу в аналізі життєвої ситуації, визначенні основних проблем, шляхів їх розв’язання, залучення до самостійного активного вирішення власної складної життєвої ситуації;
  • формування та підтримку соціальних умінь та навичок;
  • підготовку до сімейного життя, усвідомленого та відповідального батьківства;
  • профілактику вживання алкоголю, наркотичних засобів та психотропних речовин, пропагування здорового способу життя;
  • забезпечення підтримки та зміцнення тривалих зв’язків дітей з біологічними родинами.

Цього року у Києві завершать капітальний ремонт ще двох подібних об’єктів. Це просторі квартири у новобудові за адресою: просп. Академіка Глушкова, 9-Б, які міська влада придбала за кошти державної субвенції.

Наразі у Києві створено 24 дитячих будинки сімейного типу, в яких виховуються 178 сиріт. Ще близько 100 неповнолітніх з таким соціальним статусом потребують розформування по будинках сімейного типу.