Навігатор на 11-те квітня: куди піти у Києві

Навігатор на 11-те квітня: куди піти у Києві

Сьогодні на вас чекають корисні поради про мандрівку Грузією та інвестиції, захоплююча розповідь про Середньовіччя, відкриття виставок гравюр Дюрера і творів українського імпресіонізма, балети Раду Поклітару, презентація містичного путівника по Києву та багато іншого. 

Дні Швеції в Україні: права людини

Ідея Днів Швеції в Україні 2019 - показати українському суспільству приклад однієї з найуспішніших скандинавських країн світу у різних сферах життя: політична система, економіка, юридична, екологія, медицина, освіта та наука, мистецтво та культура.
11 квітня - тема "Права людини" 
Вхід вільний​

Виставка сенполій "Фіалкин блюз"

Це ювілейна виставка секції "Сенполія" при КП "Київський міський Будинок природи", яка в квітні цього року відзначає своє 15-річчя. До цієї події секція підготувала таку програму:
11- 14 квітня - виставка "Історія фіалки"
11 квітня - конкурс глядацьких симпатій "Краща фіалка виставки". Кожний бажаючий має можливість віддати свій голос за фіалку, яка сподобалась. Серед тих, хто проголосував, буде розіграно приз - листкові живці і книжечка по догляду за сенполією.

Коли: 11-14 квітня, 11.00 - 18.00
Де: Київський міський Будинок природи,  вул.Рогнідинська, 3
Вхід вільний

ВЕЧІР З МИСТЕЦТВОМ: Дюрер, імпресіонізм та трансакціонізм

Дюрер. Гравюри з Харківського художнього музею

Вперше у Києві пройде виставка гравюр Альбрехта Дюрера з колекції Харківського художнього музею: понад 60 творів генія німецького Відродження та його послідовників можна буде побачити у залах Музею Ханенків. 

Коли: о 17.00
Де: Музей Ханенків, вул. Терещенківська, 15-17
Вхід вільний​

«Сучасний український імпресіонізм»

У виставковому залі Національної спілки художників України презентують художню виставку «Сучасний український імпресіонізм», присвячену 145-річчю відкриття першої виставки імпресіоністів у Парижі, що відбулася 15 квітня 1874 року. В експозиції будуть представлені як роботи українських художників-імпресіоністів другої половини ХХ століття, так і сучасних українських художників. Згадати перших українських імпресіоністів, простежити шляхи розвитку українського імпресіонізму в другій половині ХХ століття і познайомитися з роботами ряду сучасних художників імпресіоністів ви зможете на  виставці.

Коли: о 18.00
Де: Центральний будинок художника, вул. Січових Стрільців, 1-5, з поверх
Вхід вільний

Карась Галерея: Ігор Гусєв та Сергій Ануфрієв "Група МИР"

Відкриття виставки видатних одеських концептуалістів Ігоря Гусева та Сергія Онуфрієва об’єднаних в проект Група «МИР» ще з 1995 року відомим міжнародним куратором та галеристом Маратом Гельманом. Свою художню діяльність самі митці характеризують як «Трансакціонізм».

Коли: о 18.00
Де: Карась Галерея, Андріївський узвіз, 22-а
Вхід вільний​

ВЕЧІР ПО-КИЇВСЬКИ: містичний путівник та зустріч зворотний бік міста
 
Місто химер і райських птахів - містичний путівник по Києву

Презентація книжки Олександра Пилипчука про екскурсії старим Києвом, геніїв місця, публічні простори, міських божевільних і кохання.
 - Це художня історія з містичними і романтичними моментами, краєзнавчий путівник і збірка стильних ілюстрацій непересічної архітектури Міста. Жоден з персонажів не названий безпосередньо на ім'я, а всі містичні деталі історії можна сприймати в побутовому ключі, відкинувши містику без жодної логічної втрати сюжету. По суті ж текст - палке зізнання Місту, - проанонсував автор.

Коли: 11 квітня о 18.30
Де: Смолоскип, вул. Межигірська, 21
Вхід вільний

Нецікавий Київ веде прийом громадян

Проект Нецікавий Київ/Неинтересный Киев виник у 2009 році, і вже самою назвою натякає, що є саркастичною антитезою проекту Арсенія Фінберга "Інтересний Київ" (екскурсії цікавими місцями Києва). Фейсбук-сторінка висвітлює зворотню сторону Києва, в тому числі "все те, чим Київ не відрізняється від тисяч інших пострадянських міст". Хаотична і злочинна забудова, жлобська архітектура, ідіотські традиції муніципальних служб, бруд, несмак, хамське паркування, балкони з пластикової вагонки, пекло зовнішньої реклами. Таким чином автори проекту хочуть звернути увагу на проблеми міста. 

Коли: 11 квітня о 19.00
Де: Національний художній музей України, вул. Грушевського, 6 
Вхід вільний за реєстрацією 

ВЕЧІР КНИЖКОВИЙ. Презентація книги «Агенція "Локвуд і К°": Сходи, що кричать»

Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» та «Книгарня «Є» запрошують на презентацію роману-фентезі «Сходи, що кричать» — першої книжки з популярної серії «Агенція «Локвуд і К°» британського письменника Джонатана Страуда.  За участі перекладача і вченого Володимира Панченка. Модератор — Іван Малкович. 
Познайомтеся із завзятим і трохи дивакуватим Ентоні Локву­дом, а також із його вірним помічником — книголюбом Джор­джем Кабінсом та їхньою новою колегою, відважною Люсі Карлайл! Разом вони застосовуватимуть свої незвичайні таланти для порятунку вашого — і, звичайно ж, свого — життя!

Коли: о 18.30
Де: Книгарня «Є», вул. Лисенка, 3
Вхід вільний

ВЕЧІР МУЗИЧНИЙ: естрада, класика і "Маленький принц"

Концерт "Пісенна садиба"

Гала-концерт фестивалю «Пісенна садиба». Зірки української естради на одній сцені: беруть участь: Іво Бобул, Іван Попович, Катери Бужинська, Оксана Пекун, Анатолій Гнатюк, Надія Крутова-Шестак, Наталя Шелепницька, Ліля Сандулеса, Михайло Грицкан, Ніколо Петраш, Тетяна Пікарьова, Наталя Валевська, Роксолана, Юрій Васильківський, Петро Чорний, Валерій Юрченко, Гурт Лісапетний Батальйон, Гурт Фрістайл, Гурт Діти Фрістайла, Ніна Мирвода, Павло Мрежук, Ярослав Гавьюк, Ольга Зеленська, Влада Кіцелюк, Гурт Будьмо, Гурт 100лиця, Олена Єфімчук, солісти фабрики естради.

Коли: о 19.00
Де: МЦКМ Жовтневий Палац, Алея Героїв Небесної Сотні, 1
Вартість квитків: 200-750 грн.

Великий Весняний Концерт

Народна артистка України Ніна Матвієнко та Капела ім. Л.Ревуцького запрошують Вас на Великий Весняний Концерт, який проводять вже традиційно у квітні. Прозвучать пісні, які стали “візитівкою” співачки. Також Ви почуєте багато нових, неочікуваних творів у виконанні Капели ім. Ревуцького. Родзинкою концерту буде цикл запальних пісень під назвою «Українське весілля». Участь візьмуть також  Квартет "Impressio" і Анна Зарецька.

Коли: о 19.00
Де: Центральний будинок офіцерів Збройних Cил України, вул. Михайла Грушевського, 30/1 
Вартість квитка: 80-350 грн.
 
Ольга Чубарева & Rizol Quartet

В цей вечір ви почуєте твори Баха, Вівальді, Вілла-Лобоса, Генделя, Гайдна, Моцарта, Бортнянського, Скорика. Виконує оперна співачка Ольга Чубарева. Музичний супровід - унікальний квартет баяністів імені Миколи Різоля.

Коли: о 19.00
Де: Кірха Святої Катерини, вул. Лютеранська 22
Вартість квитків: 150-250 грн.

NotaBene Chamber Group: Квартет на кінець часу та Маленький принц

11 квітня – Міжнародний день визволення в'язнів нацистських концтаборів. Саме цього дня Ансамбль «NotaBene» у складі блискучих київських музикантів представлять свою нову концертну програму. У першому відділенні прозвучить «Квартет на кінець часу» («Quatuor pour la fin du temps») Олів’є Мессіана (1908 – 1992), твір, створений композитором 1941 року у німецькому концтабрі, де й уперше виконаний просто неба під рясним дощем за участю в’язнів – професійних музикантів. Центром другого відділення концерту стане знаменита повість-казка Антуана де Сент Екзюпері «Маленький принц», своєрідний маніфест естетики екзистенціалізму - моноспектакль в обрамленні музики французький композиторів.

Коли: о 19.00
Де: Національна філармонія України, Володимирський узвіз, 2
Вартість квитків: 70-300 грн.

ВЕЧІР В КІНО: ГогольДок і Амальрік

Допрем'єрний показ документального фільму «Тато»

Це документальний фільм про добровольця Володимира Самоленка, який пішов захищати Україну добровольцем батальйону "Донбас" навесні 2014-го року, з самого початку війни. Був поранений в Іловайську, загинув в 2015 році під Дебальцево. Це фільм про доньку Володимира, Ольгу, яка пройшла довгий і складний шлях, щоб поховати батька і відкрити його з іншого боку. На презентації будуть присутні одна із авторок фільму Лариса Артюгіна та головна героїня фільму Ольга Самоленко.

Коли: о 19.00
Де: Veteran Hub, вул. Юрія Іллєнка, 42, 
Вхід вільний

Камерний показ фільму «Барбара»

Фільм-відкриття секції «Особливий погляд» Каннського кінофестивалю 2017 року — «Барбару» Матьє Амальріка. Стрічка розповідає про акторку (Жанна Балібар), яка готується до ролі славнозвісної співачки Барбари, водночас все більше зливаючись зі своїм персонажем. Фільм демонструється мовою оригіналу (французька) з українськими субтитрами.

Коли: о 19.00
Де: Музичний простір МК, вул. Богдана Хмельницького 57Б,
Вхід вільний, реєстрація 

Показ фільму GogolDoc

"ГогольДок" розповідає як готувався та відкривався ГОГОЛЬFEST 2016 року, який відбувся на Платформа арт-завод у Києві. Стрічка показує закулісне і щоденне життя фестивалю, підіймає питання культури, мистецтва та взагалі буття людини. Стрічка буде представлена директором фестивалю ГОГОЛЬFEST Максимом Демським, і також на презентації будуть присутні числені учасники фільму.

Коли: о 19.30
Де: Блокбастер, вул. Степана Бандери, 34В
Вартість квитка: 90 грн.

ВЕЧІР В ТЕАТРІ. Жінки у ре мінорі_Довгий різдвяний обід_Раду Поклітару

Вечір одноактних балетів. Жінки у ре мінорі – вистава, сповнена захопленням величчю генія Йоганна Себастьяна Баха. Бахівська поліфонія стала джерелом натхнення для автора хореографії – пластична тканина цього балету цілком поліфонічна. «Довгий різдвяний обід» – це балет-роздум про швидкоплинність життя, про те, якими суєтними, марними справами ми наповнюємо дорогоцінні хвилини, години, роки нашого існування на землі. Головна сюжетна лінія п’єси оповідає про дев’яносто років із життя родини Байярдів, що пролітають у вигляді різдвяних обідів. 

Коли: о 19.00
Де: КМАТОБ, вул. Межигірська, 2
Вартість квитка: 90-500 грн.

ВЕЧІР ПІЗНАВАЛЬНИЙ: наука Середньовіччя, стоїцизм сьогодні, інвестиції та мандрівка Грузією

Міфи про науку у Середні віки

Чи було Середньовіччя справді «темними віками»? Чим ми завдячуємо середньовічним традиціям в повсякденні і в науці? Чи найшли б ми зараз спільну мову із середньостатистичним жителем середньовічної Європи? Розбираємося з медієвістом Ксенією Зборовською.

Коли: о 19.00
Де: Plato's Cave, Верхній Вал, 22
Вартість квитка: 250 грн.

Зберігати гроші "під матрацом" чи інвестувати?

Саме інвестування - один з реальних шляхів накопичення коштів або створення активів, які дають прибуток. Які існують таємниці інвестування? Чому не варто його уникати? У що можна інвестувати та які ризики? На ці та інші питання ти отримаєш відповідь від  тренера з фінансової грамотності Олександра Панасевича. 

Коли: о 19.00
Де: Освітня асамблея, вул.  Івана Мазепи, 3Б
Рекомендований благодійний внесок: 30 грн

Грузія - рай для мандрівника

Сергій Чварко розкаже і покаже Грузію на прикладі своїх подорожей горами Хевсуретії, Тушетії, Сванетії, містами Тбілісі, Мцхета, Кутаїсі, Батумі та ін. Поділиться, як простіше і дешевше дістатися до гір і вибратися звідти. Як спланувати гірський маршрут. Як підготувати харчування в поході, де купити продукти і зупинитися в хостелі. Що цікавого можна і потрібно побачити в кожному з міст.

Коли: о 19.00
Де: Бібліотека КПІ, проспект Перемоги, 37
Вхід вільний, реєстрація 

Як бути стоїком у сучасному світі

Народившись в Греції, філософія стоїцизму прикрасила останні століття існування Римської імперії. Саме стоїки своїм життям наочно показали, що щастя залежить не від зовнішніх умов, а від чеснот самої людини. На лекції ти дізнаєшся про: основні елементи філософії стоїків; погляди відомих античних філософів Сенеки, Епіктета, Марка Аврелія; авторську систему самовдосконалення від стоїків: практичні вправи і як вони можуть допомогти досягти гармонії у гіпершвидкому і складному світі.

Коли: о 19.00
Де: Новий Акрополь, вул. Данила Щербаківського, 9а
Вартість квитка: 150 грн., для студентів/пенсіонерів - 100 грн.