Де у Києві ховатимуть бомжів, одиноких та невпізнаних громадян

Де у Києві ховатимуть бомжів, одиноких та невпізнаних громадян

Одиноких киян, невпізнаних громадян та осіб без певного місця проживання ховатимуть на Північному кладовищі на ділянці 8-а, яку відкрили для повторних поховань. Для цього на кладовищі провели інвентаризацію та виявили ділянку, яка не використовувалась з 1996-го року. Тож цю ділянку відкрили для повторних поховань у зв’язку з обмеженою кількістю вільних площ на міських кладовищах.

Про це йдеться у Розпорядженні КМДА № 616 від 4 квітня 2019 року Про відкриття ділянки 8-а Північного кладовища для повторних поховань, розміщеному на офіційному сайті міськадміністрації.

- Ритуальною службою СКП “Спецкомбінат ПКПО” проведено інвентаризацію місць поховань на кладовищах міста Києва. Виявлено ділянку 8-а Північного кладовища, на якій останнє захоронення проведено у 1996 році... Метою видання розпорядження є вирішення питання проведення повторних поховань на ділянці,.. - говориться у тексті Пояснювальної записки до Розпорядження.

Згідно документа, відкриття ділянки дозволить провести там повторні поховання померлих одиноких громадян, осіб без певного місця проживання, громадян, від поховання яких відмовились рідні, а також знайдених невпізнаних трупів.

За законодавством повторне використання ділянки на кладовищі дозволяється після завершення кладовищного періоду, який складає 20 років.

Довідка. Північне кладовище - найбільший київський цвинтар, розташований біля с. Рожни Броварського району Київської області, у 27 км від столиці. Діючий міський некрополь площею 75 га. Був відкритий у 1989 році. Станом на 2009 рік там було поховано близько 30 тис. осіб. Киян на цвинтарі ховають безкоштовно: родичі оплачують лише ритуальні послуги. За кошти держави на Північному кладовищі було поховано понад 10 тис. невпізнаних і незатребуваних тіл померлих.

Нагадаємо, міські кладовища готують до поминальних днів.